українська
Анотація:Розглянуто широке коло проблем, що відносяться до науково-технічного напряму «Воднева енергетика та екологічно безпечні технології». Наведено дані щодо фізико-хімічних та теплотехнічних властивостей водню, як найбільш універсального екологічно чистого енергоносія та застосування його в сучасній енергетиці. На основі результатів фундаментальних досліджень в галузі термогазодинаміки, теплофізики, міцності й надійності конструкцій енергоустановок розроблено концептуальні підходи до створення новітнього обладнання на основі водневих технологій з метою підвищення ефективності використання альтернативних енергоносіїв та відновлювальних джерел енергії. Викладено науково-технічні аспекти енергозберігаючої технології отримання водню в безмембранних електролізних системах високого тиску та запропоновано термодинамічні цикли і схеми енерготехнологічних установок, що використовують водень як робоче тіло або екологічно чистий енергоносій.
Читацька аудиторія:Для фахівців енергетичного профілю, наукових співробітників, аспірантів і студентів енергетичних спеціальностей.
російська
Анотація:Рассмотрен широкий круг проблем, относящийся к научно-техническому направлению «Водородная энергетика и экологически безопасные технологии». Приведены данные относительно физико-химических и теплотехнических свойств водорода, как наиболее универсального экологически чистого энергоносителя и применения его в современной энергетике. На основе результатов фундаментальных исследований в области термогазодинамики, теплофизики, прочности и надежности конструкций энергоустановок, разработаны концептуальные подходы к созданию новейшего оборудования на основе водородных технологий с целью повышения эффективности использования альтернативных энергоносителей и возобновляемых источников энергии. Изложены научно-технические аспекты энергосберегающей технологии получения водорода в безмембранных электролизных системах высокого давления. Предложены термодинамические циклы и схемы энерготехнологических установок, которые используют водород как рабочее тело или экологически чистый энергоноситель.
Читацька аудиторія:Для специалистов энергетического профиля, научных сотрудников, аспирантов и студентов энергетических специальностей.