українська
Анотація:У підручнику висвітлено питання щодо виробництва та застосування біотехнологічних препаратів для захисту рослин від збудників хвороб та шкідників і підвищення врожайності рослин, а також використання методів біотехнології рослин для оздоровлення посадкового матеріалу та створення сортів, стійких до збудників хвороб, шкідників й абіотичних стресів. Проаналізовано історію розвитку біотехнологічних методів захисту рослин, наведено дані про сучасний стан виробництва і застосування біотехнологічних препаратів в Україні. Приділено увагу використанню поверхнево-активних речовин у рослинництві, виробництву та застосуванню стимуляторів росту та мікробних добрив для підвищення продуктивності рослин. Охарактеризовано методологію мікроклонального розмноження рослин та біотехнології отримання безвірусного посадкового матеріалу рослин, методологію генетичної трансформації рослин та описано методи отримання рослин, стійких до комах-шкідників, збудників бактеріальних, грибних та вірусних хвороб рослин
Читацька аудиторія:Для студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» та споріднених спеціальностей (091 «Біологія», 101 «Екологія», 201 «Агрономія», 202 «Захист і карантин рослин», 203 «Садівництво та виноградарство», 208 «Агроінженерія» та ін.), а також для спеціалістів, які працюють у галузі біотехнології та сільського господарства.
російська
Анотація:В учебнике освещены вопросы о производстве и использовании биотехнологических препаратов для защиты растений от возбудителей заболеваний, вредителей, и повышении урожайности растений, а также использование методов биотехнологии растений для оздоровления посадочного материала и создание сортов, устойчивых к возбудителям заболеваний, вредителям и абиотическим стрессам.Проанализировано историю развития биотехнологических методов защиты растений, приведены данные о современном состоянии производства и применение биотехнологических препаратов в Украине. Уделено внимание использованию поверхностно-активных веществ в растениеводстве, производству и приме¬нению стимуляторов роста и микробных удобрений для повышения продуктивности растений. Охарактеризовано методологию микроклонального размножения растений и биотехнологию получения безвирусного посадочного материала растений, методологию генетической трансформации растений и описано методы получения растений, устойчивых к насекомым-вредителям, возбудителям бактериальных, грибных и вирусных заболеваний растений.
Читацька аудиторія:Для студентов специальности 162 «Биотехнологии и биоинженерия» и смежных специальностей (091 «Биология», 101 «Экология», 201 «Агрономия», 202 «Защита и карантин растений», 203 «Садоводство и виноградарство», 208 «Агроинженерия» и др.), а также для специалистов, которые работают в сфере биотехнологии и сельского хозяйства.