На сьогоднішній день все більше зростає необхідність у високочутливих, селективних, швидких та економічних методах аналізу для застосування у медичній практиці. Разом з існуючими фізико-хімічними та інструментальними методами в аналізі можуть використовуватися новітні біоелектронні аналітичні пристрої – біосенсори, що активно розробляються у світі протягом останніх десятиліть.
Інтенсивні розробки та досягнення в галузі електрохімічних біосенсорів прискорюють сьогодні реалізацію ідеї по впровадженню електрохімічних біосенсорів в практику як успішну альтернативу класичним методам аналізу. Визначальними характеристиками біосенсорів є висока чутливість та відтворюваність сигналу, селективність, задовільні діапазони та границі визначення субстратів, швидкість аналізу, простота у використанні, портативність, економічність, придатність до масового виробництва та on-line вимірювань.
У циклі наукових праць «Розробка та оптимізація біосенсорних систем для потреб медицини» представлено принципи розробки, оптимізації складу та умов іммобілізації біоселективних елементів електрохімічних монобіосенсорів і біосенсорних систем для визначення ряду метаболітів організму людини. Дана робота об’єднує результати досліджень аналітичних характеристик монобіосенсорів і біосенсорних систем для медичного застосування та чинників, які їх визначають, у порівнянні з характеристиками кращих вітчизняних і зарубіжних аналогів. Крім того, в роботі описано принципово нові аналітичні пристрої, розроблені на основі потенціометричних, кондуктометричних і амперометричних перетворювачів, а також рН-чутливих польових транзисторів. Особливе місце належить комплексу експериментальних досліджень з оптимізації роботи розроблених біосенсорів в умовах аналізу реальних зразків. Представлені напрацювання можуть бути основою при розробці та налагодженні промислового випуску конкурентоспроможних вимірювальних портативних приладів для експресного, інтегрального та селективного визначення сечовини, креатиніну, карнітину, АТФ, глюкози, амонію, лактату, глутамату, афлатоксинів, D-серину, L-аргініну, лактози, мальтози та інших метаболітів у медичній діагностиці та з метою регулярного моніторингу рівня даних сполук у біологічних рідинах в процесі тривалого лікування.
Результати роботи відображено в 113 публікаціях, із яких 37 статей, у тому числі 15 іноземних з сумарним імпакт-фактором 43, та 72 тези доповідей у збірниках матеріалів конференцій. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 4 патентами. Наукові праці, що входять до циклу, процитовано в більш ніж 70 наукових журналах.