В представленій роботі створено та узагальнено основи одержання нових полімерних композиційних матеріалів та покриттів з комплексом спеціальних властивостей для задоволення потреб сучасної промисловості, транспорту та медицини. Перспективність даного напрямку обумовлено пошуком нових полімерних матеріалів, що мають покращені захисні, протикорозійні та біологічно-активні, зокрема лікувальні та бактерицидні, властивості.
При виконанні досліджень було запропоновано поєднання сучасних високоефективних підходів одержання полімерних матеріалів та покриттів. Серед них модифікація поліефірів рослинного походження синтезованими реакційноздатними олігомерами, хімічна модифікація діанових епоксидних смол, введення ненасичених сполук природного походження, сучасні методи створення наноструктурованих наповнювачів в полімерній матриці, в тому числі у процесі її формування, або їх введення в процесі синтезу полімерних композиційних систем, модифікація потенційних імплантаційних матеріалів шляхом введення до їх складу біологічно активних речовин.
Цикл наукових праць містить пріоритетні результати по одержанню плівкових покриттів на основі рослинних олій та смол штучного походження з використанням реакційно здатних природних сполук, що мають високі механічні показники, високу хімічну стійкість та покращену адгезією до різних субстратів. Високу практичну значимість мають результати одержання потенційних імплантаційних матеріалів, що містять нестероїдний протизапальний препарат – піроксикам, наявність котрого сприяє зменшенню виразності клітинних реакцій в оточуючих тканинах, інгібує місцевий процес судиноутворення та забезпечує біологічну безпеку при введенні імплантаційного матеріалу штучного походження в живий організм, у тому числі людини. Наявність в полімері високоактивних наночастинок срібла певної форми та розміру в полімерних покриттях забезпечує стійку тривалу бактерицидну дію навить при ультранизькій концентрації активної складової. Отримано низку фундаментальних результатів щодо одержання неорганічних нанорозмірних частинок в полімерної матриці різної будови та функціональності, а також впливу міжфазної взаємодії в системах даного типу на структуру та властивості кінцевих матеріалів.
Представлений цикл робіт сприяє поглибленню знань в найбільш перспективних напрямках науки й технології, серед яких полімерні композити багатоцільового призначення, ресурсозбереження, нанотехнологія, матеріали для медицини, сучасні підходи синтетичної полімерної хімії тощо.
Апробація покриттів, одержаних на основі рослинної сировини, що проведена ТОВ «УНІПОЛ» в умовах подальшої експлуатації, свідчить про їх конкурентоспроможність по відношенню до відомих промислових аналогів.
Результати досліджень викладено у 94 публікаціях, в т.ч. в 29 статтях у реферованих журналах і 4 патентах. Загальний індекс цитування складає понад 70 згідно баз даних Scopus. Роботи авторів процитовано в більш ніж 50 наукових і науково-прикладних журналах.