Цикл наукових праць містить пріоритетні результати: колективом авторів вперше комплексно досліджено вплив різних компонентів біоценозів на перебіг процесів самоочищення в прибережній зоні, котрі використовуються при створенні єдиної системи екологічної оцінки прибережної зони Криму, ґрунтуючись на принципах комплексного підходу до забезпечення екологічної безпеки регіону і розробки стратегії дії відносно поступового зменшення забруднення довкілля, збереження і відновлення природних ресурсів моря, поліпшення якості, науково-обґрунтованих дій зі збереження і відновлення біорізноманіття і впровадження інтегрованого управління прибережною зоною для забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку. Крім того, результати роботи мають значення для планування будівництва гідротехнічних споруд та керування якістю прибережних вод за рахунок створення біопозитивних штучних субстратів.
Результати роботи мають значення для планування будівництва гідротехнічних споруд та управління якістю прибережних вод за рахунок створення біопозитивних штучних субстратів, які сприяють розвитку угруповань макрозообентосу.
Про світовий рівень свідчить те, що результати роботи, що висувається, отримані в рамках реалізації низки проектів міжнародного науково-технічного співробітництва: українсько-болгарського «Порівняльний аналіз екологічного статусу берегових зон України і Болгарії – необхідність відповідних заходів по відновленню» (2009-2010 рр.), українсько-турецького «Порівняння екологічної якості прибережних зон України (регіон Севастополя) і Туреччини (регіон Синопа): ретроспектива і сучасний стан» (2010-2011 рр.), українсько-німецького «Математичні засоби для дослідження прибережних екосистем в контрастних морських зонах: загальні проблеми і можливі рішення», а також були успішно представлені на більш ніж 40 міжнародних конференціях.
Економічний ефект: удосконалено методику визначення вмісту нафтопродуктів в пробах макрозообентосу, що дозволяє зменшити матеріальні витрати на проведені дослідження.
Практичне значення результатів дослідження спрямована на розробку і реалізацію механізмів по забезпеченню захисту прибережної зони Криму від техногенного забруднення і реалізації заходів по виконанню Україною міжнародних зобов'язань «Конвенції про захист Чорного моря від забруднень» (Бухарест, 1992 р.).
Результати впроваджено при створенні систем гідробіологічної очистки водного середовища в Севастопольському дельфінарії в 2010 р.; в учбовому процесі в Севастопольській філії Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова в 2011 р. та в гімназії №1
ім. О. С. Пушкіна м. Севастополя.
Результати досліджень викладено у 65 публікаціях, у т.ч. у 1 колективної монографії, 1 авторефераті, 20 статтях у виданнях, рекомендованих ДАК України та 3 актів впровадження.