Мета роботи полягала у розкритті механізмів індукованого гербіцидами патогенезу для вдосконалення хімічного методу контролювання бур’янів. Проведеними дослідженнями встановлено, що у патогенезі, індукованому найбільш ефективними сучасними гербіцидами з груп інгібіторів ацетил-КоА-карбоксилази та ацетолактатсинтази бере участь процес програмованої загибелі клітин. Визначено, що залежність фітотоксичної дії цих гербіцидів від умов оточуючого середовища, а також зміни вибірної фітотоксичності при комплексуванні, зумовлені участю активних форм кисню у індукованому патогенезі. Показана можливість підвищення фітотоксичної дії гербіцидів шляхом стимуляції індукованих реакцій, зокрема за рахунок використання інтермедіатів сигнальних систем рослин.
Встановлення участі програмованої загибелі клітин у індукованому гербіцидами патогенезі поглиблює уявлення щодо механізмів цього процесу, що є передумовою для реалізації новітніх методів пошуку гербіцидів з відмінними від існуючих механізмами фітотоксичності. Визначення ролі стану антиоксидантної-проксидантної рівноваги у детермінуванні ефектів взаємодії гербіцидів є теоретичною базою для розробки гербіцидних комплексів та сумішей з підвищеною вибірною фітотоксичністю. Зокрема синергічна суміш гербіцидів з підвищеною селективністю щодо сої впроваджена у практику сільськогосподарського виробництва.
За результатами проведених досліджень було опубліковано 31 наукову працю, з них 1 монографія “Контролювання бур'янів у посівах сільськогосподарських культур за допомогою гербіцидів”, 11 наукових статей, з яких 2 у закордонних журналах та 18 тез доповідей. Наукові розробки підтверджені патентом України “Спосіб визначення сполук, які посилюють дію гербіцидів на чутливі рослини”.