Робота присвячена дослідженню теоретичних, методичних і практичних питань оцінки енергетичної безпеки та енергоефективності на основі системного підходу, а також розробці науково-практичних рекомендацій щодо вибору пріоритетних напрямів зміцнення енергетичної безпеки та підвищення енергоефективності в Україні.
Було розроблено концепцію енергетичної безпеки на основі системного підходу, яка передбачає визначення атрибутів та енергетичних інтересів за підсистемами енергозабезпечення, енергоперетворення та енергоспоживання. Зазначені підсистеми об’єднані у такі складові як енергетична незалежність, енергоефективність та енергозбереження.
Запропоновано методичний підхід до оцінки енергетичної безпеки країни. що відрізняється від існуючих послідовністю використання взаємопов’язаних методів таких як індикативний аналіз, параметрична ідентифікація та інтегральна оцінка, що дозволяє комплексно дослідити означене проблемне питання за видами паливно-енергетичних ресурсів.
Розроблено методичний підхід до оцінки енергоефективності з позиції концепції сталого розвитку, визначено стратегічні орієнтири та розроблено прогнозні моделі підвищення енергоефективності у промисловості регіону. Запропоновано оцінювати енергетичну незалежність України з урахуванням розвіданого енергопотенціалу.
Цикл наукових робіт представлений 15 публікаціями.