Метою роботи є оптимізація технологічних умов осадження легованих алюмінієм плівок ZnO та твердих розчинів (ZnOS, ZnCdO), структур з квантовими ямами (ZnO/ZnCdO/ZnO) та мікро- та наноструктур ZnO з покращеними оптичними та електричними властивостями та з підвищеною радіаційною стійкістю до дії деяких видів випромінювання для використання в приладах фотоелектороніки. Було проведено комплексне дослідження плівок та структур за допомогою сучасних високо-прецизійних експериментальних методів: рентгенівський фазовий аналіз, мікроскопія комбінаційного розсіяння світла, атомна силова мікроскопія, скануюча електронна мікроскопія, інфрачервона Фур’є та енергодисперсійна спектроскопії, вимірювання електричних, фотоелектричних, оптичних і люмінесцентних характеристик.
Одержані параметри плівок ZnO:Al з електроопором 6·10 4 Ом·см і оптичним пропусканням 95 % знаходяться на рівні кращих світових результатів. Встановлено, що плівки ZnO, леговані малими концентраціями кадмію, є більш стійкими до впливу опромінення швидкими важкими іонами, порівняно із нелегованими плівками оксиду цинку. Розроблено метод вирощування мікро- та наноструктур ZnO, який використовує сонячне випромінювання для випаровування прекурсорів. Розкрито природу композиційної залежності ширини забороненої зони ZnO1-xSx, запропоновано механізми впливу умов вирощування на властивості плівок ZnO1-xSx та вивчено їх електронну структуру і квантово-механічну природу міжзонних оптичних переходів. В сонячних елементах на основі твердого розчину ZnO1-xSx та CIGS досягнуто коефіцієнт корисної дії на рівні 10 %.
Отримані результати мають важливе практичне значення для розвитку в Україні науково-технічної бази нових пристроїв фотоелектроніки, зокрема в рамках пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки «Нові матеріали і речовини» та «Енергетика та енергоефективність».
Наукові публікації за темою роботи: 20 статей у вітчизняних та міжнародних фахових журналах з високим імпакт-фактором. Загальна кількість посилань на роботи авторів - 193 (згідно бази даних SCOPUS), h індекс - 8.
Загальна кількість публікацій авторів - 188.