Цикл наукових праць складається з 1 авторської монографії, розділів у 8 колективних монографіях, 17 наукових статей (в т.ч. у зарубіжних журналах), 12 тез доповідей, опублікованих протягом 2007–2013 років.
У працях циклу сформульовано теоретичні і методичні засади використання в соціальній політиці України механізму багатостороннього соціального партнерства як системної взаємодії суспільних секторів – державного, громадського і приватно-комерційного. Досліджено економічну сутність, причини появи, внутрішню структуру та напрямки використання цього механізму у здійсненні соціальної політики. Розглянуто його інституціональні й організаційні принципи. Доведено необхідність і проаналізовано передумови інтеграції багатостороннього соціального партнерства в систему соціальної політики України. Розроблено організаційно-економічну модель впровадження і використання багатостороннього соціального партнерства в процесі вдосконалення соціальної сфери регіонів України. Для забезпечення функціональності цієї моделі визначено пріоритетні заходи економіко-правового регулювання багатостороннього соціального партнерства. Розроблено економічну парадигму соціальної відповідальності учасників цього партнерства, яка ґрунтується на врахуванні поведінкових передумов економічного розвитку та передбачає відсутність опортуністичних практик у структурі партнерської взаємодії.
Результати циклу мають значення для подальших економічних досліджень багатостороннього соціального партнерства; можуть бути використані у роботі державних і регіональних органів управління соціальною сферою, під час реалізації спільних соціальних проектів в рамках державно-приватного партнерства та проектів державного соціального замовлення.