В роботі вирішено важливу науково-технічну проблему створення комплексу акустичних методів і технічних засобів контролю вектора швидкості течії, рівня і поверхневого хвилювання in situ.
Вперше запропонований акустичний багатоканальний метод вимірювання профілю швидкості звуку і профілю вектора течії з використанням стаціонарних приладів. Розроблена математична модель методу. Вперше запропонований, досліджений і реалізований акустичний метод вимірювання швидкості течії по дисперсії спектру пульсацій швидкості. Вдосконалений акустичний диференціально-часовий метод контролю швидкості течії рідини, в якому компенсуються апаратні затримки сигналу і визначається швидкість звуку.
Cтворені автоматичні акустичні стаціонарні і переносні прилади контролю швидкості течії, рівня вод і поверхневого хвилювання для вод суші і морів, робота яких базується на диференціально-часовому методі. Прилади і методики їх використання упроваджені в структури Гідрометеослужби МНС України. Прилади ИСТ-1 в кількості 80 екземплярів з 2008 року введені в промислову експлуатацію в мережі Гідрометеослужби. Вимірювач параметрів хвилювання ИПВ у складі морської прибережної станції «Бриз» (2 комплекти) знаходиться в дослідній експлуатації з 2008 року.
Про світовий рівень свідчать відсутність приладів з аналогічними характеристиками та підтвердження роботи патентами.
Прилади мають високі рівні автоматизації, що дозволяє в кілька разів знизити трудовитрати при вимірах і обробки їх результатів.