Метою проєкту є розробка простого та низькотемпературного способу допування діоксиду олова шляхом механохімічної та ультразвукової обробок для отримання нових ефективних матеріалів (сорбентів та фотокаталізаторів) для очищення водних середовищ від забруднювачів (барвників, фенолів, важких металів, тощо).
При виконанні проекту планується провести наступні дослідження: синтез діоксиду олова методом осадження; допування осадженого та комерційного зразків діоксиду олова за допомогою механохімічної та ультразвукової обробки в присутності допантів; дослідження фізико-хімічних параметрів та сорбційних і фотокаталітичних властивостей допованих зразків. В якості допантів планується використання d- та f- металів у вигляді солей та оксидів. Структурні і морфологічні характеристики допованих зразків SnO2 будуть проаналізовані методами ДТА, РФА, низькотемпературної адсорбції-десорбції азоту, UV-Vis-спектроскопії, ТЕМ, СЕМ. Отримані зразки будуть протестовані в якості іонообмінника катіонів важких металів, а їх фотокаталітична активність буде визначена в процесах фотодеградації барвників і фенолів при дії видимого світла.
Оскільки широке використання діоксиду олова обумовлене його функціональними характеристиками, то актуальними є дослідження шляхів синтезу та модифікування, які спрямовані на покращення цих характеристик. Зокрема, використання допування перехідними металами дозволяє отримати матеріали, які характеризуються розвинутою мезо-макропоруватою структурою та високою сорбційною і фотокаталітичною активністю, що є необхідним для видалення забруднюючих речовин з водних середовищ. Поряд з тим, в даному проєкті для допування пропонується використовувати альтернативні методи механо- то сонохімії, які є простими, екологічно та економічно доцільними. Таким чином, дані дослідження будуть спрямовані на розробку простого та екологічного способу отримання матеріалів на основі діоксиду олова для очищення водних середовищ від забруднювачів.