Актуальність та важливість: Підводне зварювання високолегованих корозійностійких сталей застосовується при ремонті механічних пошкоджень басейнів для зберігання ТВЕЛів на АЕС. У випадках, коли рівень радіації не дозволяє перебувати персоналу на ділянці ремонту, підводне зварювання є єдиним можливим способом зварювання, оскільки фізичні властивості водного середовища використовуються як бар’єр від радіоактивного випромінювання.
Однак, зварювальні матеріали розроблені автором даної роботи в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України дозволяють виконувати зварювальні роботи тільки у прісній воді, тоді як зварювальних матеріалів для мокрого підводного зварювання високолегованих корозійностійких сталей в морській воді практично не існує. Зважаючи на все більше будівництво об`єктів і споруд на території морів і океанів, дослідження особливостей фізико-металургійних процесів, що виникають при мокрому підводному зварюванні високолегованих корозійностійких сталей в морській воді є досить актуальним, оскільки надасть можливість встановити вимоги до зварювальних матеріалів та при подальших дослідженнях розробити зварювальні матеріали та технологію зварювання даних сталей в морській солоній воді.
Мета роботи: Дослідити особливості фізико-металургійних процесів, що виникають при мокрому підводному зварюванні високолегованих корозійностійких сталей в морській воді та встановити вимоги до зварювальних матеріалів, що забезпечують можливість зварювання на глибинах до 30 метрів.