Стресові фактори абіотичної природи можуть суттєво знижувати продуктивність сільськогосподарської продукції та в значній мірі лімітувати використання земельних площ. Більше 800 млн. гектарів світу є засоленими грунтами. Світова економіка зазнає значних втрат (щорічно більше 10 млрд. доларів США) саме через засолення грунтів (Qadir et al., 2014). У зв’язку з цим, пошук нових видів толерантних до засолення грунтів є актуальним питанням для вирішення проблеми вилучення з використання все більших територій.
Одним із негативних наслідків зростання рослин в умовах сольового стресу є утворення вільних форм кисню. Одним з наслідків оксидативного стресу є індукція аутофагії, як внутрішньоклітинного адаптивного процесу.
Рід Crambe (родина Brassicaceae) вважається потенційною олійною культурою завдяки досить високій урожайності та високому вмісту ерукової кислоти у насінні (Prina, 2008). Представники роду не схрещуються з іншими олійними та харчовими культурами, які нині вирощуються в промислових масштабах, мають потенціал у фіторемедіації грунтів та високу стійкість до абіотичних стресів.
На сьогодні, стійкість до засолення була показана лише для кількох представників роду, а роботи по дослідженню толерантності до сольового стресу для дикорослих представників роду, що проростають на території України не проводились взагалі. Пошук стійких до абіотичних факторів видів та роз’яснення механізмів їх стійкості може виявитись корисним у подальших генетико-селекційних дослідженнях олійних видів.