Виконання проекту направлене на розробку наукових засад отримання та застосування препаратів на основі фагових полісахарид-деполімераз (ЕПС-деполімераз) для контролю бактеріального опіку рослин, асоційованого з бактерією E. amylovora, що персистує на території України. Ідея роботи ґрунтується на природній здатності фагових ЕПС-деполімераз до гідролізу полісахарид-вмісної капсули - одного з основних факторів патогенності E. amylovora. Руйнування позаклітинного матриксу бактерії спричиняє підвищення чутливості до впливу зовнішніх факторів, втрату здатності до біоплівкоутворення, а також експонує поверхневі структури клітини для дії бактеріофагів.
Робота передбачає пошук та характеристику нових екзополісахарид-деполімеразних ферментів фагового походження, як потенційного засобу біологічного контролю збудника бактеріального опіку рослин E. аmylovora. В рамках науково-дослідної роботи передбачається: молекулярно-генетичний аналіз літичних ервініофагів з ЕПС-деполімеразною активністю, повногеномне секвенування та біоінформатичний аналіз послідовностей їх геномів, виявлення та характеристика генів, що володіють ЕПС-деполімеразною активністю; клонування генів з ЕПС-деполімеразною активністю, конструювання штамів-продуцентів, отримання, очистка та характеристика рекомбінантних фагових ЕПС-деполімераз; дослідження антагоністичної дії рекомбінантних фагових ЕПС-деполімераз щодо штамів E. аmylovora при монозастосуванні, а також у комплексі з літичними ервініофагами.
Виконання проекту дозволить створити наукову концепцію щодо ЕПС-деполімераз літичних бактеріофагів, що інфікують поширені на території України штами E. amylovora, а також оцінити перспективи їх використання у боротьбі з цим надзвичайно шкодочинним патогеном. Розробка таких підходів біологічного контролю E. amylovora не має аналогів на теренах України.