Аналіз пропозицій по мобільним сонячним електростанціям показав, що їх основним недоліком є досить таки значна тривалість заряду (перевищує 10 годин) малопотужної апаратури, навіть при високому рівні енергетичної освітленості, через недостатню вихідну потужність сонячної батареї. Такі пристрої не мають внутрішнього буферного акумулятора, який накопичує енергію вдень, а потім дозволяє здійснювати живлення або зарядку малопотужної апаратури при низькій освітленості (вночі). До того ж має місце низька надійність конструкції, що не дозволяє ефективно використовувати їх у польових умовах.
В цій роботі пропонується розробити і виготовити мобільну сонячну електростанцію підвищеної енергоємності, ефективності та надійності роботи, що забезпечує живлення та зарядку акумуляторних блоків широкого спектру малопотужної апаратури (радіостанцій, планшетів, безпілотних літальних апаратів, тощо) в екстремальних умовах і являє собою надійну, ефективну, компактну, переносну, герметичну конструкцію та призначена для використання співробітниками МВС, ДСНС, військовослужбовцями ЗСУ в умовах відсутності доступу до централізованого електропостачання. Електростанція також може використовуватись для забезпечення живлення та зарядки акумуляторних блоків малопотужної апаратури побутового призначення (мобільних телефонів, акумуляторних ліхтарів та інших приладів з акумуляторними блоками живлення).
Використання таких мобільних сонячних електростанцій дозволить поліпшити технічне оснащення, а в певних ситуаціях навіть підвищити безпеку співробітників МВС, ДСНС, інших спецпідрозділів, а також військовослужбовців ЗСУ за рахунок кращих технічних характеристик таких електростанцій.