Метою НДР є створення ефективної архітектоніки інформаційного та організаційного забезпечення функціонування системи для підвищення обґрунтованості управлінських рішень щодо аграрного землекористування.
Методи та загальний план досліджень: наукового пізнання, в тому числі статистичний аналіз; моделювання; порівняльний аналіз; синтез та групування; графічний аналіз; картографічний метод.
Загальний план досліджень.
І етап (2021 р.): Теоретико-методичне забезпечення створення ефективної інформаційної платформи в системі управління аграрним землекористуванням
1.1. Інформаційне забезпечення аграрного землекористування в контексті формування глобальних інформаційних процесів.
1.2. Перспективи забезпечення моніторингу аграрних землекористувань.
ІІ етап (2022 р.): Диверсифікація використання інформаційної системи ефективного управління аграрним землекористуванням
2.1. Архітектоніка інформаційної системи як основа забезпечення ефективного вертикального та горизонтального управління.
2.2. Оптимізація статистичного базису аграрного землекористування.
Актуальність та важливість результатів. Сучасне ефективне управління аграрним землекористуванням в світі базується на достовірній інформаційній системі даних, що формується на інноваційних цифрових стратегіях Digital Farming&Digital Agriculture, застосуванні точного та інтелектуального землеробства, аналізу великих даних та використовується в планово-прогнозних розрахунках, оперативно-розпорядчій, регуляторній, контрольно-наглядовій та екологічній діяльності щодо використання і охорони земель сільськогосподарського призначення. Визначення обсягів необхідної інформації, шляхів її акумуляції, систематизації, адресності, формування веб-платформ для відкритого користування з метою удосконалення управління земельними ресурсами сільськогосподарського призначення визначає актуальність даної роботи.