Постійне збільшення обсягів використання імплантатів, вимагає розробки нових матеріалів для їх виготовлення, які б одночасно характеризувалися високою корозійною стійкістю, біологічною та механічною сумісністю з тканинами людського тіла, достатнім рівнем міцності і пластичності, низьким модулем Юнга, низькою магнітною сприйнятністю та достатнім рівнем рентгенівської контрастності. Розробка сплавів, які б відповідали вищеперерахованим вимогам, а також методів виготовлення і оброблення виробів (імплантатів) з них, є актуальною і важливою задачею, вирішення якої забезпечить отримання якісних медичних імплантатів при оптимізації технології їх виробництва.
Метою даного проекту є розроблення технологічного підходу виготовлення біологічно та механічно сумісних низькомодульних сплавів на основі системи Ti-Zr-Nb з багатокомпонентних систем наводнених порошків; визначення факторів впливу водневої обробки на процеси синтезу сплавів для отримання визначеного фазового складу, мікроструктури, фізико-механічних властивостей, достатніх для практичного використання.
При виконанні проекту буде визначено вплив додаткової водневої обробки на пружні властивості сплавів біомедичного призначення систем Ti–Zr–Nb та Ti–Zr–Nb-Ta синтезованих із багатокомпонентних порошкових сумішей. Буде розроблено новий підхід отримання попередньо легованих порошків за допомогою водневого впливу та сформульовано рекомендації, щодо отримання матеріалів біомедичного призначення із заданою мікроструктурою та фізико-механічними властивостями.
Отримані результати можуть бути використаними для налагодження промислового виробництва (імпортозаміщення) біосумісних матеріалів для потреб медичної промисловості України. Результати роботи буде апробовано на міжнародних науково-технічних конференціях.