Четверта науково-технічна революція пов’язана із розвитком наноелектроніки. У зв’язку з цим, сучасні потреби, зокрема, комп’ютерної техніки вимагають пошуку шляхів подальшого зменшення розмірів компонент, що може бути досягнуто завдяки розробці нових наноматеріалів та методів їх стабільного синтезу.
Фізичні властивості 2D-структур металів, як відомо, значною мірою визначаються їх електронною будовою, внаслідок чого встановлення закономірностей формування електронної структури вперше синтезованих сполук є найважливішим етапом в розробці методик отримання нових матеріалів із заданими характеристиками.
Мета даної роботи полягає у виявленні кореляцій між параметрами синтезу, структурним упорядкуванням, характером міжатомних взаємодій, розмірністю, атомною структурою та електронною будовою наноструктур золота. Встановленні фундаментальних закономірностей формування 2D-структур золота із заданими характеристиками.
Для виконання поставлених завдань буде застосовано сучасні фізичні методи синтезу та дослідження, зокрема, високовакуумні з атомною роздільною здатністю сканувальна тунельна мікроскопія та спектроскопія. Для отримання комплексної інформації буде застосовано комп’ютерне моделювання, зокрема, розрахунки у рамках теорії функціоналу щільності.
Результати виконання проекту сприятимуть розвитку фундаментальних уявлень про механізми формування атомної структури, електронної будови та властивостей моношарових утворень металів.
Соціальна та економічна значимість наукових результатів, які передбачається одержати в рамках виконання представленого проекту, полягає у поліпшенні нанотехнологічних підходів для створення сучасних матеріалів, зокрема, компонентів для наноелектроніки.