На даний час однією із важливих проблем у промисловості є відновлення деталей машин і механізмів. Не зважаючи на велику кількість методів відновлення поверхонь, не всі вони можуть бути використані через агресивне середовище або високі температури в зоні обробки, що є не допустимим. Використання методу холодного газодинамічного напилення дозволить працювати без агресивного середовища і розширити область використання. Модифікація вихідних порошкових матеріалів дозволить отримувати новий клас покриттів.
На сьогодні існує глобальна світова проблема широко відома як COVID-19 і єдиний захист від вірусу – це зниження швидкості його розповсюдження. На даний час більшість поверхонь з якими контактують люди є стальними на яких вірус може існувати понад тиждень, в той час, як на мідних поверхнях вірус живе не більше чотирьох годин. Актуальним є дослідження по формуванню мідних покриттів, отриманих холодним газодинамічним напиленням (оскільки даний метод є економічним і простим у використані), а також отримання композиційних порошків на основі міді для підвищення експлуатаційних характеристик деталей та поверхонь.
Метою даного проєкту є дослідження композиційних порошкових сумішей, особливості впливу вихідного складу та попередньої обробки на властивості покриттів, отриманих шляхом холодного газодинамічного та газополуменевого напилення.
Отримані результати можуть бути використаними для налагодження промислового виробництва (імпортозаміщення) металевих порошкових матеріалів для потреб промисловості України. Зокрема, планується отримання патенту на розроблені порошкові суміші для газодинамічної технології формування покриттів із заданими властивостями. Практична апробація результатів буде проведена в промислових умовах.