Мета та основні завдання наукового проєкту:
Мета: Отримання нових знань щодо впливу компонентів на структурно-залежні властивості фторидно-оксидних шлаків та покращення їх технологічних властивостей для електрошлакового переплаву сплавів, що титан та алюміній.
Завдання: Аналіз сучасних уявлень про вплив компонентів на структурно-залежні властивості фторидно-оксидних шлаків (електропровідність, в’язкість, активність кисню, температурний інтервал плавлення та ін.) та розробка на цій основі ефективного шлаку для ЕШП сплавів, легованих алюмінієм та титаном. Експериментальна перевірка технологічності та ефективності розроблених шлаків при ЕШП.
Очікувані наукові або науково-технічні результати виконання наукового проєкту:
• Нові знання щодо основних чинників, які впливають на структуру та фізико-хімічні властивості фторидно-оксидних шлакових розплавів системи CaF2-(Al2O3, TiO2, MgO).
• Поглиблення розуміння ролі кисню в структурі шлакового розплаву та прояву його впливу на фізико-хімічні властивості шлаку й взаємодію останнього з металом.
• Нові склади шлаків для електрошлакової виплавки сплавів легованих титаном та алюмінієм.
• Підвищення ефективності електрошлакового переплаву металу особливо високої якості за різних умов організації процесу його виробництва.