Одним із негативних чинників впливу на довкілля є поширення інвазійних чужорідних видів. Кінцевим результатом їхнього вселення є формування нових життєздатних популяцій з необхідним рівнем продуктивності або участі у функціонуванні природних екосистем. Показниками життєздатності інвазійної популяції в нових умовах є її сруктурно-динамічні характеристики: щільність, фітомаса, що продукується, морфометричні показники окремих особин, здатність формувати пристосовані екоморфи в змінних умовах середовища тощо. Водні та прибережно-водні екосистеми екосистеми завдяки своїй азональності та певній однорідності екологічних умов є зручними каналами інвазій, про що свідчить ряд нових випадків появи чужорідних водних, прибережно-водних рослин за останні 10-15 років. Тому дослідження біологічних, екологічних особливостей та динаміка сучасного поширення інвазійних видів рослин у водних та прибрежно-водних екотопах України є надзвичайно актуальним питанням.
Основна мета роботи – встановлення біологічних, екологічних особливостей та динаміка сучасного поширення інвазійних видів рослин у водних та прибрежно-водних екотопах України.
У межах поставленої мети заплановано виконати такі завдання:
1. Добір модельних інвазійних видів
2. Провести комплексну екологічну оцінку та встановити ступінь інвазійності обраних модельних видів в умовах типових ділянок вторинного ареалу.
3. Дослідити стан та структуру популяцій модельних інвазійних видів
4. Надати прогноз можливих шляхів поширення та характеру їх розповсюдження територією України.