За останні десятиліття людство значно просунулося в сфері розробки контейнерів для зберігання відходів, однак радіоактивні відходи, які утворились при руйнації ядерного реактору №4 Чорнобильської АЕС на даний момент знаходяться на стадії характеризації. Інженерам та вченим лише доведеться вирішувати проблему контейнеризації цих відходів, як і відходів на АЕС Фукусіма-даїті. В наступне десятиліття мають розпочатись роботи щодо вилучення високоактивних радіоактивних відходів (ВАВ) з Саркофагу 4-го блоку ЧАЕС, але досі не існує спеціалізованих контейнерів для такого виду відходів. Тому щоб бути готовими до процесу контейнеризації відходів з ЧАЕС вже зараз необхідно розпочати процес розробки необхідних високотехнологічних контейнерів для зберігання високоактивних відходів.
Метою даного проекту є розробка (шляхом математичного та фізичного моделювання, а також виконання варіаційних розрахунків) оптимальної конфігурації (моделі) контейнеру та вибір захисного матеріалу контейнеру для ВАВ, утворених в результаті взаємодії продуктів розплаву активної зони ядерного реактора і конструкційних матеріалів.
Отримані результати можна буде застосовувати при розробці контейнера для високоактивних відходів, що утворені внаслідок запроектної аварії на АЕС.