22 червня 2023 року о 16:00 за київським часом відбудеться онлайн-засідання Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), започаткованого Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України.
Лектор: Проф. Курт Вютріх (Prof. Kurt Wüthrich), швейцарський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 2002 року за розробку методів ідентифікації та аналізу структур біологічних макромолекул, зокрема за розробку застосування ЯМР-спектроскопії для визначення тривимірної структури біологічних макромолекул. Професор структурної біології в Scripps Research (США) та професор біофізики в ETH Zürich (Швейцарія).
Тема доповіді: “Молекули життя: ДНК, РНК, білки – історія в перспективі” (The Molecules of Life: DNA, RNA, Proteins – History Placed in Perspective). У цій доповіді проф. Вютріх торкнеться розвитку досліджень дезоксирибонуклеїнових кислот (ДНК), рибонуклеїнових кислот (РНК) та білків у 20 та 21 століттях. Особливий акцент буде зроблено на ролі експериментальної структурної біології цих трьох класів біологічних макромолекул. Історичний огляд охоплює період до 2023 року.
Zoom link Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Мова семінару — англійська.
Участь вільна. Запрошуються науковці, аспіранти, студенти, викладачі та всі охочі.
Лекції проходять в режимі спілкування.
Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Коротко про захід:
Учені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола науковців Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. Зокрема, дводенний курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-Марі Лен та Жан-П'єр Соваж, а також провідні професори з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів і інших країн.
Детальніша інформація про захід За інформацією НТК "Інститут монокристалів" НАН України