20 вересня 2023 року Національний центр «Мала академія наук України», центр ЮНЕСКО 2 категорії, зібрав для обміну кращим педагогічним досвідом і науковими практиками на V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії» представників науково-освітянської громади України.
Співорганізаторами заходу виступили Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук (НАПН) України, а також 24 стратегічні партнери Національного центру «Мала академія наук України»: наукові установи, заклади освіти і громадські організації.
У цьому році Форум проводився відповідно до Програми спільної діяльності НАН України та НАПН України на 2023–2025 роки та зібрав понад 1000 науковців і освітян не тільки з усіх регіонів України, а й із зарубіжжя, зокрема Бразилії, Словаччини, Китаю, Ізраїлю, США.
Головна мета, що об’єднала всіх учасників Форуму, – зробити українську освіту більш ефективною і в умовах війни не лише зберегти її, а й намагатись інноваційно рухатись вперед, застосовувати кращі освітні практики.
На дев’яти наукових панелях і двох круглих столах учасники обговорили проблеми, що потребують подальшого наукового розвитку, а саме:
- наукова освіта, активи інноваційного розвитку освіти: технології, методики, ресурси;
- цифровізація освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції;
- позашкільна освіта в умовах воєнного стану;
- освітні парадигми штучного інтелекту та інформаційно-цифрові середовища закладів освіти;
- розвиток проєктної діяльності в контексті євроінтеграції освітньої інфраструктури України;
- неперервний професійний розвиток дорослих: українські реалії, зарубіжний досвід;
- підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України;
- управління адаптивними процесами в освіті в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення тощо.
Уже 5 років Форум збирає однодумців і є майданчиком, на якому можна поділитись досвідом, обмінятись думками, знайти партнерів для спільної дослідної роботи, апробувати власні дослідження, бути в курсі інновацій та передового педагогічного досвіду.
Наукове значення і вагомість цього Форуму підтверджується участю в ньому понад 50 докторів наук, 160 кандидатів наук, 400 освітян-новаторів, 80 молодих дослідників – аспірантів.
За інформацією Національного центру «Мала академія наук України»