Європейська організація біології рослин (European Plant Science Organisation – EPSO) запрошує долучитися до VII Міжнародного дня рослин (Fascination of Plants Day – FoPD). Учергове його офіційно відзначатимуть 8 травня 2024 року, але різні події, присвячені Дню рослин, можна буде відвідати і в інші дати. Запрошуємо всіх приєднатися до святкування FoPD і взяти участь у присвячених рослинам захопливих інтерактивних подіях і заходах, що їх організують наукові установи, університети, ботанічні сади, музеї, школи, фермери та компанії в усьому світі.
|
День рослин (FoPD) відзначають раз на 2 роки. Цю подію EPSO започаткувала, щоб популяризувати й висвітлювати важливість різних галузей науки про рослини для відповіді на глобальні виклики сьогодення. Від 2012 року FoPD перетворився на глобальний рух, який залучає спільноти в усьому світі до заходів, що підвищують обізнаність і розуміння виняткової важливості різноманітного світу рослин. Головна мета Дня рослин – посіяти у колективній свідомості метафоричне насіння, що зійде розумінням ключової ролі науки про рослини у формуванні сучасності й майбуття нашої планети, запевнення продовольчої та харчової безпеки, екологічної стійкості, біорізноманіття, здоров’я людини тощо.
Заходи до Дня рослин відбуватимуться у найпрекраснішу пору року – навесні, коли сама природа надихає осягати красу та велич рослин. Цільова аудиторія заходів – усі охочі: від фахівців у галузях науки про рослини, які бажають розширити свої знання за фахом, до студентів, дітей шкільного віку та їхніх батьків. Словом, усі, хто щиро любить рослини, природу, навколишній світ, надихається його красою, бажає зберегти та захистити його.
До участі у подіях запрошують також представників медіа, науковців, фермерів, підприємців і високих керівників – для продуктивного обговорення найостанніших досліджень і проривних відкриттів у різних галузях науки про рослини, а також перспектив їхнього практичного застосування. Заходи та події охоплюватимуть усі галузі знань про рослини – фундаментальні науки, сільське господарство, лісництво й садівництво, селекцію, захист рослин, їхню роль у харчуванні, проблеми збереження довкілля та зміни клімату, біорізноманіття, органічного господарства, відновлюваних джерел енергії, ролі рослин в освіті й мистецтві.
Формат заходів – вільний: лекції, майстер-класи з мікроскопії та методів роботи з рослинними культурами в умовах in vitro, перегляд науково-популярних фільмів про рослини, фотоконкурсів, екскурсії ботанічними садами, національними та регіональними парками.
Координатор Дня рослин в Україні – Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України (Київ) як офіційний представник EPSO. Ця установа опікується організацією заходів, присвячених Дню рослин і поширенню інформації про це свято.
Бажаєте організувати захід до Дня рослин? Сконтактуйтеся з Локальним координатором –
Анастасією Бузіашвілі (
buziashvili.an@gmail.com, +380953028930, вайбер, телеграм), щоб отримати супровідні матеріали, узгодити програму й опублікувати анонс вашої події на сайті
www.plantday18may.org, до 1 травня 2024 року заповніть реєстраційні форми українською та англійською мовами і надішліть їх на скриньку:
buziashvili.an@gmail.com Запрошуємо всіх охочих долучитися до цікавого та масштабного міжнародного руху. Створімо це свято разом!
Контакти організаторів Дня рослин в Україні
Ярослав Борисович Блюм, Національний координатор Дня рослин, Представник України в EPSO, директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, академік, професор, доктор біологічних наук (+38 (044) 463 05 31, +38 (044) 463 15 31, cellbio@cellbio.freenet.viaduk.net).
Анастасія Бузіашвілі, Локальний координатор Дня рослин (supporting scientist), науковий співробітник відділу клітинної біології та біотехнології Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, кандидат біологічних наук (+38 (095) 302 89 30, buziashvili.an@gmail.com).
Гештеґи для відгуків у соціальних мережах:
#plantday, #PlantDayUkraine, #Дні_науки_Весна, #fopd, #День_рослин_Україна
За інформацією Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України