Інститут соціології НАН України продовжує публікацію науково-популярної серії матеріалів серйозних досліджень для більш широких верств вітчизняної спільноти – тобто зберігаючи всю глибину і науковість змісту, викладати його мовою, більш доступною для тих, хто цікавиться подібними дослідженнями, але не має відповідної фахової підготовки, у тому числі досвіду повного розуміння категоріального апарату.
Черговим матеріалом в цій серії стала стаття молодшого наукового співробітника відділу економічної соціології Інституту соціології НАН України кандидата соціологічних наук Івана Соколовського «Національна стратегія доходів (скорочено – НСД): економічні ефекти та соціальні наслідки», присвячена схваленню Кабінетом міністрів України НСД до 2030 року у відповідь на вимогу МВФ до України перед наступним переглядом діючої програми фінансування. Реалізація НСД, особливо положення, що стосуватимуться зміни оподаткування, матиме вплив та торкнеться значної частини працюючих українців.
Автор підкреслює, що рівень обізнаності українців про те, як побудоване оподаткування в країні та які податки вони платять, до початку повномасштабної війни знаходилось на дуже низькому рівні, і немає підстав припускати, що з моменту початку повномасштабної війни ситуація змінилась, що підтверджують ряд досліджень.
З позицій економічної соціології, об'єктом якої є взаємодія економічної і соціальної сфер життєдіяльності суспільства, автор застерігає від спрощеного підходу, зокрема, і питань оподаткування, адже суттєва трансформація оподаткування фізичних осіб підприємців фактично збільшить податкове навантаження на них.
Іван Соколовський наголошує, що для подальшого розвитку та відбудови України вкрай потрібно, щоб при прийнятті державою рішень, які формуватимуть образ країни в майбутньому, приймались до уваги і можливі соціальні наслідки таких рішень.
Ознайомитися з повним текстом статті
на сайті Інституту За інформацією Інституту соціології НАН України