31 травня 2024 року в рамках щорічної наукової конференції Інституту ядерних досліджень НАН України відбувся круглий стіл «Участь України в Програмі Євратом. Робоча Програма 2023-2025».
Організаторами заходу виступили Національний контактний пункт (НКП) Євратом в Україні разом з Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» та Інститутом ядерних досліджень НАН України.
Участь у ньому взяли представники науково-дослідних інститутів, закладів вищої освіти, промислових компаній, офісу Горизонт Європа в Україні, Міністерства освіти та науки України та інших сторін, зацікавлених в участі у Програмі Євратом.
Відкрили роботу круглого столу в.о. академіка-секретаря Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України академік Василь Слісенко та координатор національного контактного пункту Євратом в Україні, учений секретар Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» кандидат фізико-математичних наук Олександр Волобуєв. Про Програму Євратом та діяльність НКП Євратом в Україні протягом минулого року доповів координатор національного контактного пункту Євратом в Україні, начальник сектору маркетингових досліджень, трансферу технологій та комерціалізації науково-технічних розробок ННЦ «ХФТІ» Сергій Пугач.
Генеральний директор директорату розвитку науки МОН України Григорій Мозолевич розповів про створення мережі та номінування національних контактних пунктів Програми «Горизонт Європа» в Україні та дії, які вживаються для прискорення цього надзвичайно важливого процесу. Він проінформував про проведення конкурсу на номінування НКП, критерії відбору й інші аспекти. Керівник «Офісу Горизонт Європа в Україні» Ігор Таранов розповів про роботу Офісу з моменту його відкриття, його мету, а також взаємодію з цільовою аудиторією та стейкхолдерами. Головний спеціаліст Офісу Григорій Наумовець презентував інформацію про відкриті для подання заявок конкурси в межах Програми «Євратом».
Сергій Пугач у своїй доповіді розповів про результати участі НКП Євратом в Україні у Робочій Програмі Євратом 2021-2022 та 2023-2024 рр., можливості розвитку співпраці в рамках проєктах Програми Євратом, а також наголосив на важливих моментах, на які варто звернути увагу при підготовці до наступної Робочої Програми 2026-2027.
Учасники круглого столу обговорили низку питань, зокрема щодо необхідності підтримки на загальнонаціональному рівні досліджень близьких до напрямів в Рамкових Програм ЄС, важливості розвитку наукових контактів, активної комунікації з науковцями під час створення проєктних пропозицій тощо.
Матеріали круглого столу «Участь України в Програмі Євратом. Робоча Програма 2023-2025» За інформацією ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут»