В Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України проаналізували дані супутникових спостережень і дані з сервісів Copernicus та дійшли висновку, що пил із Сахари нічим Україні не загрожує.
Науковці стверджують, що перенесення пилу із пустельних районів є абсолютно нормальним природним явищем, яке відіграє важливу роль для перебігу фізичних процесів в атмосфері. Пустельний пил Сахари щороку поширюється на значні відстані, досягаючи, наприклад, Карибських островів. Інтенсивність надходження пилу в атмосферу залежить від сезону року та змін вітру, атмосферна циркуляція визначає напрямок перенесення, а процеси сухого та вологого осадження те, яким чином і де пустельний пил буде виведено природним шляхом із атмосфери.
Прогностині дані ансамблю моделей, які використовуються у Copernicus, чітко показують, що ніякої загрози цей випадок для території України не несе (приземні концентрації пилу за прогностичними даними зображено на рис. А). Лише незначна кількість цього пилу може спостерігатися на висоті від 5 км (див. рис. Б). Це стосується періоду із максимально можливими концентраціями пилу над територією України з розрахунковим прогнозом до 23 червня.
Тож немає жодних підстав говорити про потенційні негативні наслідки перенесення пилу із Сахари.
За інформацією Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України