8 липня 2024 року відбувся захід «Зміст і форма правового моніторингу», організований Міністерством юстиції України за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».
За запрошенням Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України у заході взяли участь директор Інституту правотворчості та науково-правових експертиз НАН України, член Науково-координаційної ради з питань правотворчої діяльності при Президії НАН України доктор юридичних наук Олексій Кот та заступник директора цього Інституту доктор юридичних наук Андрій Гриняк.
На відкритті заходу виступили заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська та заступниця Голови Науково-консультативної ради Голови Верховної Ради України Наталія Кузнєцова.
Олексій Кот виступив з презентацією “Місце правового моніторингу Міністерства юстиції в системі правотворчої діяльності України”. У своїй доповіді він розкрив поняття правового моніторингу та його види відповідно до Закону України «Про правотворчу діяльність». Обґрунтував місце правового моніторингу Міністерства юстиції в системі правотворчої діяльності України. Сформулював низку нових положень, науково обґрунтованих пропозицій та рекомендацій, спрямованих на удосконалення правового моніторингу. З метою теоретичного і практичного забезпечення єдиного нормативно-правового простору в Україні запропонував об’єднати зусилля Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України та Науково-координаційної ради з питань правотворчої діяльності при Президії Національної академії наук України.
З доповіддю також виступив директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник, який презентував вдосконалення підходів проведення правового моніторингу Міністерства. Зокрема, звернув увагу на новий порядок здійснення правового моніторингу Директоратом правосуддя та кримінальної юстиції (до його напрацювання також було залучено Інститут правотворчості та науково-правових експертиз НАН України), порядок отримання інформації для здійснення моніторингу, структуру правового моніторингу, удосконалення проведення оперативного моніторингу, особливості здійснення моніторингу адміністративної процедури.
Основні нововведення платформи «Онлайн-моніторинг 2.0.» презентував генеральний директор Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Єгор Разогрєєв.
Під час заходу відбулося обговорення низки практичних, у тому числі, технічних проблем проведення моніторингів за допомогою онлайн-платформи збору та аналізу інформації.
Фотоматеріали: Міністерство юстиції України
За інформацією Інституту правотворчості та
науково-правових експертиз НАН України