24–25 вересня 2024 року у Варшаві (Польща) Комітет просторового розвитку країни Польської академії наук (ПАН) та Інститут географії Національної академії наук (НАН) України за фінансової підтримки Польської академії наук і під патронатом Міністерства фінансів і регіональної політики Польщі проведуть наукову конференцію «Європейський вимір розвитку та взаємної співпраці регіонів Польщі та України». Захід присвячуватиметься викликам розвитку, обміну досвідом і перспективам співпраці між польськими й українськими регіонами як основи для входження України до європейського простору, територіальним наслідкам російської агресії проти України, а також польсько-українській територіальній співпраці у контексті відбудови країни на засадах євроінтеграції.
|
Під час війни українські та міжнародні наукові колективи (зокрема українсько-польські) здійснюють наукові дослідження та прогностичні аналізи просторових наслідків російської агресії проти України. Конференція стане нагодою ознайомитися з найновішими результатами у цій галузі.
Захід організують на базі створеної 2022 року
Українсько-польської платформи експертів з просторового розвитку, основною метою якої є сприяння сталому просторовому розвиткові у Польщі й Україні та надання науково-дорадчої підтримки у цій сфері в умовах формування просторової організації та практики управління простором.
Тематика конференції стосуватиметься, серед іншого, таких питань:
• просторовий вимір соціально-економічних наслідків вторгнення росії в Україну;
• виклики регіональної та просторової політики у Польщі й Україні в контексті територіальних наслідків російської агресії проти України та процесу інтеграції України до Європейського Союзу;
• розвиток транспортної інфраструктури та її роль у формуванні польсько-українських транскордонних зв’язків, а також глобальних і європейських зв’язків;
• управління й охорона транскордонних природних ресурсів довкілля;
• наслідки війни для системи розселення України та Польщі;
• сталий розвиток і реконструкція та відбудова міст України в умовах воєнних руйнувань;
• мобільність населення України та її соціально-економічні наслідки у просторовому вимірі;
• виклики польсько-української транскордонної співпраці та територіальної інтеграції у контексті сучасних динамічних умов.
Питання до обговорення є надзвичайно важливими, з огляду на масштабність викликів, пов’язаних із відновленням та інтеграцією України до Європейського Союзу, а також з огляду на роль, що її мають відігравати у цих процесах фахівці з регіонального розвитку та просторового управління. Тому однією з цілей конференції є започаткування дискусії серед широкого загалу українських і польських фахівців щодо територіального розвитку та просторового планування як основи польсько-української двосторонньої співпраці, повоєнної відбудови України та її майбутнього входження до Європейського Союзу.
У конференції візьмуть участь представники головних наукових центрів Польщі й України, органів державного управління центрального та регіонального рівнів, експерти і практики у сфері регіонального та просторового розвитку. Важливість події засвідчать своєю присутністю президент Польської академії наук у 2015–2022 роках, а нині радник президента Польської академії наук в Україні академік ПАН, професор Єжи Душинський, віцепрезидент Національної академії наук України академік НАН України Сергій Пирожков, заступник Міністра фінансів і регіональної політики Польщі Ян Шишко й заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.
Місце проведення конференції:
Варшава, Палац Сташиця, вул. Нови Свят, 72,
Дзеркальна зала (1-й поверх, кімната №164).
Дати:
24 вересня 2024 року, 10.00–16.30
25 вересня 2024, 09.00–15.30
Контактні особи від оргкомітету конференції:
• професор Інституту права ПАН, доктор Анджей Якубовський (andrzej.jakubowski@mail.umcs.pl; тел. +48 600 811 346);
• голова Комітету просторового розвитку країни Польської академії наук доктор наук, професор Томаш Коморницький, (t.komorn@twarda.pl; тел. +48 601 307 471)
• директорка Інституту географії НАН України член-кореспондент НАН України Євгенія Маруняк (emgeooffice@gmail.com).
За інформацією Інституту географії НАН України