Гостем чергового випуску програми «Елементарно» радіостанції «ВЕСТИ» стала завідувач відділу геноміки людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України доктор біологічних наук, професор Людмила Аврамівна Лівшиць.
Дослідниця розповіла, що впродовж тривалого часу – починаючи з моменту перших відкриттів у сфері вивчення геному людини – науковці намагалися знайти шляхи застосування нового знання з метою уможливлення лікування або виправлення спадкових дефектів людського організму. У наш час найбільш перспективною вважають технологію CRISPR (абревіатура від англійської назви «Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats», тобто «короткі паліндромні повтори, регулярно розташовані групами»), за допомогою якої вчені намагаються виправляти спадкові дефекти шляхом змінювання експресії генів і одержання необхідних типів білків.
Головною метою застосування вказаної технології є запобігання появі на світ немовлят із вродженими патологіями. Технологію було апробовано на моделі культури клітин людини. Одержані позитивні результати дали вченим змогу перейти до наступної стадії дослідження: відтепер технологію CRISPR апробовують безпосередньо на клітинах ембріона – на найбільш ранній стадії його розвитку.
Докладніше дізнавайтеся з аудіозапису випуску радіопередачі, доступного за посиланням: http://radio.vesti-ukr.com/online/absnum=23591.html