2 березня 2016 року відбулося чергове засідання Президії НАН України, присвячене роботі з науковою молоддю. Згідно з порядком денним учасники засідання заслухали й обговорили звітну доповідь про діяльність Національного центру «Мала академія наук України» (МАН), виголошену президентом МАН членом-кореспондентом НАН України С.О. Довгим.
У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки (МОН) України, ректори провідних вітчизняних вищих навчальних закладів, а також співробітники й учні МАН.
У своєму виступі президент МАН член-кореспондент НАН України С.О. Довгий коротко розповів про історію, еволюцію організаційної структури та здобутки цього центру, зокрема про динаміку зростання чисельності його вихованців (нині їх налічується близько 25 тис. осіб), загальнодержавні й регіональні заходи, які проводяться цією організацією, а також про її наукові відділення й секції.
Як зауважив доповідач, з 2009 року значно активізувалася опіка діяльності МАН з боку Академії. Зокрема, за цей час було створено нормативно-правову базу, яка дає змогу НАН України надавати наукову й фінансову підтримку Малій академії наук – унікальній потужній загальнодержавній системі пошуку й навчання обдарованих дітей, які мають здібності до наукової роботи. Завдяки постійній підтримці Академії та профільного міністерства вдалося не тільки зберегти традиційні для МАН напрями, започатковані впродовж попередніх років, а й запровадити нові освітянські проекти та програми для дітей і педагогів.
За результатами заслуховування й обговорення доповіді президента МАН України члена-кореспондента НАН України С.О. Довгого Президія НАН України прийняла відповідну постанову, якою було схвалено діяльність МАН України за 2012-2015 рр., відзначено вагомий внесок С.О. Довгого у забезпечення ефективності діяльності МАН України, спрямованої на виховання майбутньої наукової зміни, а також визначено низку напрямів (дослідницько-експериментального, наукового, конструкторського, винахідницького) і завдань подальшої роботи цього центру, зокрема у співпраці з академічними науковими установами.
За інформацією МАН України та прес-служби НАН України
Фото: МАН України та прес-служба НАН України
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОВНИЙ МАТЕРІАЛ