Наукова спільнота України зазнала важкої втрати – 18 травня 2016 року на 86-му році життя перестало битися серце відомого вченого-геолога, фахівця в галузі літології і палеоокеанографії, лауреата премії імені В.І. Вернадського, члена-кореспондента НАН України Юрія Миколайовича Сеньковського.
Юрій Миколайович народився 20 квітня 1931 року у Львові в сім'ї вчителів. Закінчив Львівський політехнічний інститут, а потім аспірантуру в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України під науковим керівництвом академіка АН УРСР Л.Г. Ткачука. Кандидатська (1962 р.) і докторська (1975 р.) дисертації присвячені теоретичним розробкам літології, осадової мінералогії і геологічної палеоокеанографії. З 1980 р. і до останніх днів він очолював відділ седиментології провінцій горючих копалин Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України (м. Львів).
Ю.М. Сеньковський збагатив геологічну науку оригінальними науковими працями в галузі седиментології давніх континентальних окраїн океану Тетіс. Наукові розробки були покладені в основу національних завдань глобальних геологічних проектів по лінії Міжнародної програми геологічної кореляції, а також низки вітчизняних регіональних геологічних програм.
Ю.М. Сеньковський – автор понад 300 наукових праць, в тому числі 18 монографій і 25 літолого-палеогеографічних та геологічних карт Центральної Європи і Євразії.
Завдяки багатогранній науковій та науково-організаційній діяльності Ю.М. Сеньковського було обрано членом Ради Міжнародної Асоціації Седиментологів, Седиментологічної комісії Карпато-Балканської геологічної асоціації.
Ю.М. Сеньковський постійно дбав про підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації, що дало йому змогу створити наукову школу в галузі геологічної і геохімічної палеоокеанографії давніх континентальних окраїн.
Світла пам’ять про Юрія Миколайовича Сеньковського – видатного вченого і чуйну людину назавжди збережеться у серцях тих, хто знав його і працював з ним.