23 червня 2016 року у приміщенні «Президент-Готелю» (м. Київ) відбувся Перший Київський конституційний полілог (дискусія) «20 років Конституції України: суспільство і влада в конституційному процесі», співорганізаторами якого виступили Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Національна академія наук України й Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
На захід зібралися вчені та практики з усієї України, а також із Польщі, Білорусі й Угорщини. Модерував відкриття цього наукового форуму Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, член Ради з питань судової реформи, консультант Конституційної Комісії LL.M. (магістр права) Олександр Водянніков, який наголосив на актуальності й важливості такого заходу.
На фото (зліва направо):директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України академік Ю. Шемшученко, секретар Робочої групи з питань правосуддя щодо внесення змін до Конституції України К. Красовський і віце-президент НАН України, Голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік С. Пирожков
|
З вітальним словом до учасників полілогу звернувся директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України академік Юрій Шемшученко. Він розповів про полілог як новий формат проведення наукового заходу й акцентував на проблемах вітчизняної юридичної науки та конституційного процесу за останні 20 років.
Від імені Президії Національної академії наук України виступив віце-президент НАН України, Голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік Сергій Пирожков. Учений передав присутнім вітання від президента НАН України академіка Бориса Патона та побажав їм плідної наукової роботи.
На продовження Першого Київського конституційного полілогу «20 років Конституції України: суспільство і влада в конституційному процесі» відбулися дві великі експертні дискусії, модеровані відомими громадськими діячами й тележурналістами.
На фото (вгорі та внизу) – експертна дискусія з теми: «Сучасний конституційний процес в Україні: здобутки і виклики» |
Учасниками експертної дискусії з теми: «Сучасний конституційний процес в Україні: здобутки і виклики», модератором якої виступила тележурналіст і телеведуча Ілона Довгань, стали, зокрема, провідний юридичний радник організації «Democracy Reporting International» Андрій Козлов, Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, член Ради з питань судової реформи, консультант Конституційної Комісії LL.M. (магістр права) Олександр Водянніков і заступник Голови Фонду імені Кшиштофа Скубішевского (Республіка Польща) Марцін Скубішевскі.
Участь у другій експертній дискусії з теми: «Суспільство і влада в конституційному процесі в Україні: результати та перспективи», проведеній під модеруванням тележурналіста й телеведучого Андрія Куликова, взяли Керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України, секретар Робочої групи з питань правосуддя щодо внесення змін до Конституції України Костянтин Красовський, експерт з питань судівництва Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков, Директор інституту правових наук Угорської академії наук доктор Ондраш Йокоб та голова ради громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» Ігор Когут.
Паралельно із двома зазначеними відбулися три додаткові експертні дискусії з таких тем:
– «Конституційна реформа і децентралізація: чи є світло наприкінці тунелю?»;
– «Конституційні засади реформи судової влади в Україні: проблеми і ризики реалізації»;
– «Конституційна юстиція в Україні: виклики запровадження конституційної скарги».
Підбиваючи підсумки Першого Київського конституційного полілогу, директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України академік Юрій Шемшученко із приємністю констатував успішність заходу, привітав присутніх із 20-річчям Конституції України та побажав їм плідних наукових звершень, а також наголосив на необхідності опублікування матеріалів за підсумками проведеного полілогу.
За інформацією Відділення історії, філософії та права НАН України