29 листопада 2016 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся міжнародний семінар «Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування України».
Захід проведено за підтримки Берлінського технічного університету, Бюро територіального та екологічного планування «JRU JACOBY RAUM- UNDUMWELTPLANUNG», Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини, Федерального відомства з охорони природи Німеччини, а також Федерального відомства навколишнього середовища Німеччини.
Організаторами виступили Інститут географії НАН України та Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя.
Під час відкриття з вітальним словом до учасників звернулися академік-секретар Відділення наук про Землю НАН України академік НАН України О.М.Пономаренко та координатор міжнародних програм Федеральної агенції з охорони природи Німеччини Генріх Шмаудер.
Протягом семінару вчені обговорили низку важливих питань, зокрема реформування системи територіального/просторового планування України. Цим питанням були присвячені виступи директора Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України С.Я.Білоуса, директора департаменту з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів І.Б.Іваненка, а також виступи представників обласних та районних управлінь містобудування та архітектури (Дніпропетровської, Донецької, Київської, Полтавської, Одеської, Сумської, Хмельницької областей).
Науковці також приділили значну увагу проблемі децентралізації на регіональному та місцевому рівнях. Цій темі, зокрема, були присвячені доповіді директора Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя І.І.Шпилевського та заступника директора з наукової роботи Українського науково-дослідного і проектного інституту цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Т.В.Криштопа.
|
В окремий тематичний блок було винесено обговорення щодо реалізації європейських підходів екологізації системи територіального планування. Про методичні підходи щодо врахування висновків екологічно-орієнтованих планів у документах територіального планування на прикладі німецького досвіду розповіли проф. Штефан Хайланд та представник Берлінського технічного університету – Аня Май. Досвід Німеччини у впровадженні стратегічної екологічної оцінки в територіальне планування презентував проф. Крістіан Якобі (Бюро територіального та екологічного планування «JRU JACOBY RAUM-UNDUMWELTPLANUNG»).
|
З української сторони результати роботи з інтеграції екологічних принципів в територіальне планування України, оновлення схем планування територій на регіональному рівні, а також впровадження стратегічної екологічної оцінки в планувальні процеси держави представили вчені Інституту географії НАН України: академік НАН України Л.Г.Руденко, доктор географічних наук С.А.Лісовський, кандидати географічних наук – Є.О.Маруняк, О.Г.Голубцовий, В.М.Чехній, Ю.М.Фаріон, а також представники Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя доктор географічних наук Ю.М.Палеха та кандидат технічних наук Г.В.Айлікова.
На завершення заходу головний архітектор Черкаської області В.І.Дмитренко вручив почесні нагороди «За заслуги перед Черкащиною» німецьким вченим та керівнику робочої групи Інституту географії НАН України академіку НАН України Л.Г.Руденку за вагомий внесок у розробку сучасних планувальних документів для Черкаської області.
За інформацією Інституту географії НАН України