На сцені Колонного залу Національної філармонії після концерту «Світ дитинства в музиці сучасних українських композиторів. Богдана Фільц - до 85-річчя від дня народження» 12 лютого 2017 р. Зліва направо: музикознавець, ведуча концерту С. Корецька, К. Кондрашевська (сопрано), Б.Фільц, Р. Якобінчук (меццо сопрано), В. Кнорозок (піаніст), О. Волк - внучата племінниця Б. Фільц
|
12 лютого 2017 року у Колонному залі Національної філармонії України відбувся авторський концерт композиторки Богдани Фільц, заслуженого діяча мистецтв України, кавалера ордена Великомучениці святої Варвари, музикознавця, багаторічного наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології (ІМФЕ) імені М.Т. Рильського НАН України.
Богдана Фільц – лауреат низки мистецьких премій, а саме: імені Миколи Лисенка, імені Віктора Косенка, імені Артемія Веделя, Всеукраїнського конкурсу композиторів «Духовні псалми».
Захід відбувся в рамках Абонемента № 1 «Запрошення до музики» (для дітей молодшого шкільного віку) під назвою «Світ дитинства в музиці сучасних українських композиторів. Богдана Фільц – до 85-річчя від дня народження». Було виконано багато вокальних та інструментальних творів авторки у високохудожньому виконанні талановитих солістів Національної філармонії – Каріни Кондрашевської (сопрано), заслуженої артистки України Руслани Якобінчук (меццо сопрано), Олександра Харламова (бас), заслуженої артистки України, професора Музичної академії України Ольги Рівняк (скрипка), Володимира Кнорозка (піаніст).
Учасники виразно і осмислено розкривали образний зміст творів різних жанрів. Їх натхненне виконання створило особливу атмосферу спілкування між виконавцями та юними слухачами, надало музиці непересічного звучання і навіть особливого шарму.
На сцені після концерту Б. Фільц з виконавцями та дітьми
|
Важливу роль у цьому мистецькому спілкуванні «від серця до серця» відіграла розповідь про творчість Б. Фільц ведучої, заслуженої діячки мистецтва України Світлани Корецької. На початку концерту вона коротко окреслила здобутки композиторки, а потім у формі живої розмови, запитань і навіть загадок разом із юними слухачами розкривала образний зміст і характер твору, заохочуючи молодих слухачів до активного сприймання музики.
У концерті пролунали твори для фортепіано з циклу «Закарпатські новелети» та «Полька» у виконанні В. Кнорозка, для скрипки «Аркан» та «Весняний романс» у віртуозному й емоційному виконанні О. Рівняк, колоритна картина на слова В. Ладижця «На високій полонині» у виконанні К. Кондрашевської, пісні на вірші О. Олеся «Ялинка» і Д. Павличка «Заєць» у виконанні О. Харламова, колискова «Хиталочка-гойдалочка» на вірш Т. Коломієць, яку співала Р. Якобійчук.
Слухачі гарно зустріли вокальні ансамблі – дует «Ой, вишеньки-черешеньки» на вірші Лесі Українки, виконаний К. Кондрашевською та О. Харламовим, тріо на вірш О. Олеся «Дощик» у виконанні К. Кондрашевської, Р. Якобінчук та О. Харламова. На завершення концерту артисти заспівали у супроводі фортепіано широко відому хорову піню на слова М. Сингаївського «Любимо землю свою». Інтерпретація і виконання квартетним складом солістів надало творові цікавого тембрового звучання, розкрило нові аспекти виконавської практики.
За інформацією ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України