17 березня 2017 року в Інституті електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України відбулася зустріч президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона з президентом Української асоціації Римського клубу (УАРК ) народним депутатом України В.В. Галасюком.
Від Академії у зустрічі також взяли участь віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Загородній, віце-президент НАН України академік НАН України С.І. Пирожков та начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України О.Н. Кубальський.
У вступному слові президент НАН України академік НАН України Б.Є.Патон привітав поважних гостей у стінах Національної академії наук України. За його словами, для Академії дуже важлива увага з боку парламентаріїв. Зазвичай такі зустрічі відбуваються під час виставок досягнень наукових установ НАН України. Нагадаємо, що таким заходом була виставка науково-технічних розробок, що проходила у Верховній Раді України 14-15 червня 2016 року.
«Ми ставимося до Верховної Ради України з великою пошаною, і зацікавлені у взаємовигідній співпраці», - відмітив академік НАН України Б.Є.Патон.
За словами президента НАН України, багато українських вчених та інтелектуалів долучені до роботи з Римським клубом.
під час зустрічі президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона з президентом УАРК В.В. Галасюком
|
«Я мав честь спілкуватися з Б.Д. Гаврилишиним, який багато років займався цією справою. Це була шанована людина, яка відносилася до Римського клубу з великою увагою та повагою. Ми хочемо продовжити ці традиції», - зауважив академік НАН України Б.Є.Патон.
Президент УАРК В.В. Галасюк наголосив, що Україна потребує якісно нової моделі розвитку. Українська Асоціація Римського клубу буде одним з її архітекторів і лобістів.
«Ми цінуємо можливість системної співпраці з Національною академією наук України та вбачаємо в ній великий потенціал синергії», - зазначив В.В.Галасюк.
Римський клуб – міжнародна неурядова організація, що діє з 1968 роу та об’єднує видатних вчених, державних діячів і промисловців з понад 30 країн світу. Покликання Римського клубу – бути каталізатором вирішення глобальних проблем людства. З метою популяризації ідей Римського клубу та їхньої адаптації й розвитку на національному рівні в світі працюють 35 національних асоціацій Римського клубу.
підписання Меморандуму про співпрацю між НАН України та УАРК
|
Асоційований член Римського клубу, віце-президент УАРК В.І. Вовк зазначив, що виклики, з якими сьогодні стикається українська наука, економіка та суспільство, не є унікальними.
«Римський клуб знає відповіді на багато складних питань, і цим досвідом треба користуватись на практиці, у тому числі для модернізації та розвитку української освіти, науки та економіки», - підкреслив В.І. Вовк.
Віце-президент НАН України академік НАН України В.І. Пирожков зазначив, що Україна має йти власним шляхом історичного поступу та віднайти позиціонування себе в міжнародному просторі як суб’єкт міжнародних відносин.
«У свій час ми створили Національний інститут стратегічних досліджень, де я перебував на посаді директора протягом п’яти років. У березні цього року Інститут відзначив вже 25 років від дня заснування. В межах тих подій, які наразі відбуваються в Україні та світі, необхідно більш щільно працювати над створенням документів стратегічного характеру. Ми й раніше це робили, але сьогодні вкрай важливо домогтися практичної реалізації цих документів», - зазначив академік НАН України С.І. Пирожков.
За словами віце-президента НАН України С.І.Пирожкова, 29 березня 2017 року на засіданні президії НАН України відбудеться виголошення Національної доповіді «Цивілізаційний вибір України».
Віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Загородній у своєму виступі зазначив, що підписання Меморандуму між НАН України та УАРК має гарні перспективи щодо реалізації в межах конкретних проектів. До них, зокрема, відносяться й питання вивчення світового досвіду реформування науки.
«Академії часто закидають, що ми не реформуємося. Це не так. Наразі ведеться значна робота у цьому напрямі, однак обговорення цих процесів також є для нас корисним. Важливо, що В.В. Галасюк, як голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, долучається до роботи з підготовки пропозицій Стратегії розумних спеціалізацій для України. Це – завдання державного значення. Якщо ми йдемо до Європи, то Україна має визначити своє місце в європейському розподілі таких спеціалізацій. А співпраця з Українською асоціацією Римського клубу дозволить значно ефективніше впоратись з цією роботою», - зауважив академік НАН України А.Г. Загородній.
На завершення зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між НАН України та Українською асоціацію Римського клубу.
Підсумовуючи зустріч, президент НАН України академік НАН України Б.Є. Патон зазначив, що необхідно продовжувати тісну співпрацю з УАРК.
«Ми хочемо з Вами співпрацювати і співпрацювати таким чином, щоб це було корисно як для науки, так і для розвиту економіки нашої держави», - наголосив академік Б.Є.Патон.