2 ЛИСТОПАДА
Філософський клуб «Дар Софії»
Тема: «Європа та Азія в історичній концепції В. Соловйова»
Лекцію присвячено головним ідеям видатного філософа Володимира Соловйова, пов’язаним зі всесвітньою історією, ментальними аспектами історичних взаємин Сходу та Заходу. Ці ідеї висвітлено у працях «Виправдання Добра», «Велике сперечання і християнська політика», «Про занепад середньовічного світоспоглядання». Розглядається проблема співвідношення грецької і римської культури та східного світу, проблеми демократії та монархії, християнства й ісламу, світської та сакральної культури.
Доповідає керівник клубу, старший науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України кандидат філософських наук О.В. Кіхно.
Початок – о 19.00 год.
8 ЛИСТОПАДА
Семінар «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики»
Тема: «Перенесення радіонуклідів ланцюжками живлення морських організмів: вода – риба – людина»
Доповідає докторант Інституту проблем математичних машин і систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Р.В. Беженар.
На семінарі буде представлено математичну модель перенесення радіонуклідів ланцюжками живлення морських організмів, наведено приклади її застосування до різних частин Світового океану, проведено оцінку доз опромінення людини від споживання морепродуктів у різних країнах в різні моменти часу. Простота й універсальність моделі дає можливість використовувати її в системах аварійного реагування на ядерні події.
Початок – о18.00 год.
10 ЛИСТОПАДА
Клуб «Всесвіт, простір, час»
Тема: «Космос та біосфера. Життя на землі та космічна погода»
Праці В.І. Вернадського, О.Л. Чижевського, С.Т. Вельховера та інших про вплив космічних процесів на біосферу привели до створення геліобіології та численної кількості досліджень у медицині та геофізиці. Багато дослідників вивчають дію космічних чинників, електромагнітних полів, космічних променів і радіації на фізико-хімічні процеси, зародження життя, клімат, на перебіг історичних процесів.
Доповідає директор Міжнародного інституту соціоніки, керівник Центру фізичних та космічних досліджень доктор філософії О.В. Букалов.
Початок – о 18.30 год.
15 ЛИСТОПАДА
Рефлексивний семінар з активації власних психологічних ресурсів
Тема: «Індивідуальний стиль життя і подолання травмівних ситуацій»
Розглядатимуться психологія індивідуальних відмінностей, індивідуальний стиль життя та його формування, визначення стилем життя способів подолання стресів, стреси різної інтенсивності, хронічні стреси, стресові розлади, посттравматичний стресовий розлад, поведінка при наданні допомоги людині в подоланні наслідків травми.
Доповідає керівник семінару член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук Л.А. Найдьонова (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України).
Початок – о18.00 год.
22 ЛИСТОПАДА
Семінар «Методологія наукового пізнання»
Тема: «Глобальні та національні Цілі сталого розвитку до 2030 року»
Доповідає старший науковий співробітник Інституту географії НАН України кандидат філософських наук Г.Б. Марушевський.
Виступ присвячено стратегічному підходу до збалансованого (сталого) розвитку, який, зокрема, знайшов своє відображення у визначенні 17 глобальних Цілей сталого розвитку. Ці цілі адаптовано для України. На їхній основі підготовлено проект «Стратегії сталого розвитку України на період до 2030 року» та проект Плану дій з її реалізації.
Початок – о 16.30 год.
22 ЛИСТОПАДА
КЛУБ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
Тема: «Учені НАН України про проблеми захисту довкілля в Україні»
Доповідає старший науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України І. Загороднюк.
Охорона довкілля – одне з найважливіших завдань науки. Саме тому круглий стіл Клубу молодих учених присвячуватиметься проблемам захисту довкілля в Україні. На засіданні розглядатимуться також питання про те, в який спосіб науковцям слід захищати навколишнє середовище.
Вечір веде кандидат історичних наук А.В. Блануца.
Початок – о 18.30 год.
23 ЛИСТОПАДА
КЛУБ «КИЇВ ТА КИЯНИ»
КЛУБ «НАУКОВА СПАДЩИНА»
Вечір «Лицар сивого Дніпра»
До 120-річчя від дня народження видатного ученого-альголога та гідробіолога, доктора біологічних наук, професора Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка (нині – Київський національний університет імені Тараса Шевченка) академіка НАН України О.В. Топачевського (1897–1975) за участі науковців
Розповідає син ученого, письменник і кінодраматург А.О. Топачевський.
Вступне слово – доктора фізико-математичних наук, професора В.А. Шендеровського.
Вечір веде керівник клубу кандидат біологічних наук І.І. Майко.
Засідання клубу присвячуватиметься О.В. Топачевському – видатному вченому, академіку, одному з корифеїв вітчизняної гідробіології, засновникові київської школи альгологів (альгологія – наука про водорості), який працював в Інституті ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України, впродовж 14 років очолював Інститут гідробіології НАН України, був професором і деканом біологічного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка.
Початок – о 18.00 год.
23 ЛИСТОПАДА
Семінар «Соціоніка»
Тема: «Прогнозування міжособистих стосунків в сім’ї та на роботі»
Соціоніка як теорія інформаційної структури особистості одночасно описує і характер стосунків між людьми, що виникають внаслідок свідомого та підсвідомого обміну інформацією між ними.
Доповідає керівник семінару, директор Міжнародного інституту соціоніки доктор філософії О.В. Букалов.
Початок – о 18.30 год.
24 ЛИСТОПАДА
Семінар «Проблеми управління інформаційною безпекою»
Тема: «Теоретичні основи забезпечення безпеки програмних застосунків»
Доповідають: доцент кафедри кібербезпеки та застосування автоматизованих інформаційних систем та технологій Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» кандидат технічних наук Василь Васильович Цуркан; аспірант Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України Олексій Ігорович Міснік; аспірант Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України Михайло Васильович Антонішин.
Аналізуватимуться передумови і понятійний апарат забезпечення безпеки програмних застосунків. Виокремлюватимуться напрями, аналізуватимуться моделі, методи та методики забезпечення їхньої безпеки. Розглядатимуться засоби пошуку й усунення вразливостей програмних застосунків.