20 листопада 2017 року Національну академію наук України відвідала делегація провінції Шаньдун (КНР).
|
Участь у робочій зустрічі взяли: з українського боку – віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній, головний учений секретар НАН України академік Вячеслав Богданов, заступник директора Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України академік Ігор Крівцун, начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України кандидат філософських наук Олег Кубальський, начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України кандидат історичних наук Анатолій Мирончук; з китайського боку – заступник начальника Департаменту науки і техніки провінції Шаньдун Юй Шулян, заступник начальника Відділу наукового співробітництва Департаменту науки і техніки провінції Шаньдун Лю Чжунлін, заступник начальника Бюро з питань науки і техніки м. Яньтай Сюй Бо, віце-президент Академії наук провінції Шаньдун Хе Гуопін, заступник начальника Відділу міжнародного співробітництва Академії наук провінції Шаньдун Лі Цзіньпінь, начальник Бюро науки і техніки м. Бінчжоу провінції Шаньдун Сунь Сюесень, заступник начальника Району розвитку нових і високих технологій м. Бінчжоу провінції Шаньдун Тянь Фаюань.
Зустріч стала продовженням діалогу, започаткованого під час робочих зустрічей віце-президента НАН України академіка Анатолія Загороднього з віце-губернатором провінції Шаньдун Ван Шуцзянем і президентом Академії наук провінції Шаньдун професором Ван Інлунем, що відбулися в ході візиту делегації НАН України до провінції Шаньдун, який тривав із 29 жовтня по 3 листопада 2017 року.
Під час заходу українська сторона проаналізувала нинішній стан науково-технічного співробітництва НАН України з КНР і, зокрема, з провінцією Шаньдун та відзначила високі темпи зростання двостороннього науково-технічного співробітництва впродовж останніх років.
Учасники зустрічі зійшлися на думці, що активізації співпраці значною мірою сприяло досягнення високого рівня двосторонніх відносин, що стало можливим завдяки зусиллям керівництва державних і наукових установ та організацій обох країн. Підкреслювалося також, що досягнуті обсяги і спектр напрямів науково-технічного співробітництва не цілком відповідають потенціалові й можливостям сторін і мають очевидні перспективи для майбутнього зростання.
Китайська сторона зазначила, що керівництво провінції Шаньдун, учені, представники промисловості та бізнесу високо оцінюють рівень передових розробок і технологій, створених у НАН України, а також перспективи двостороннього співробітництва з українськими вченими в різних галузях науки й техніки та висловлюють готовність до його розширення і поглиблення.
У ході подальшого обговорення сторони докладно проаналізували поточну ситуацію в сфері двостороннього науково-технічного співробітництва, обговорили перспективи розвитку партнерських відносин між установами НАН України й установами та підприємствами провінції Шаньдун, внесли пропозиції щодо шляхів активізації двосторонньої взаємодії і розширення зв’язків у науково-технологічній сфері.
Було відзначено, що важливим і перспективним аспектом співпраці є створення спільних наукових лабораторій, центрів, науково-освітніх та науково-виробничих структур.
З огляду на це, сторони вважають доцільним і корисним заснувати спільну комісію з науково-технічного співробітництва між НАН України та провінцією Шаньдун, а також створити в провінції Шаньдун українсько-китайський інститут передових технологій. Основними функціями цього інституту, який діятиме як юридична особа в провінції Шаньдун, визначено: координацію двосторонньої співпраці; узгодження форм співпраці та механізмів фінансування спільних проектів; проведення спільних науково-технічних конкурсів; попереднє оцінювання спільних проектів; врегулювання питань трансферу і передачі технологій; врегулювання питань захисту прав інтелектуальної власності.
Загалом зустріч тривала в конструктивній атмосфері й завершилася обміном пам’ятними подарунками.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України
Фото: Відділ міжнародних зв’язків НАН України