5 ГРУДНЯ
Київське відділення українського біофізичного товариства.
Тема: «Cучасний стан досліджень властивостей води».
В доповіді буде представлено стислий огляд наукових доповідей, виголошених під час міжнародної конференції з фізики, хімії та біології води, яка відбулася в жовтні 2017 року в Софії (Болгарія) під головуванням професора Дж. Поллака (США). Основна частина доповідей стосувалась аналізу маловідомих властивостей води, а також її застосуванню в медицині й біології.
Доповідає В.І. Висоцький (Радіофізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка).
Тема: «Водоочищення, сучасний стан та перспективи».
Сучасні проблеми та перспективи водоочищення. Біологічний чинник у механізмах водоочисної системи. Важкі метали – одне з основних природних і антропогенних забруднень. Ефективне знезараження й консервація води.
Доповідає Т.Ю. Нижник (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»).
Початок – о 16.00 год.
7 ГРУДНЯ
Філософський клуб «Дар Софії».
Тема: «Бачення майбутнього людини у вченні «Троянди Світу» Д. Андреєва».
Лекція присвячуватиметься біографії та творчості видатного філософа й письменника ХХ ст. Даниїла Андреєва. Д. Андреєв створив оригінальну філософську концепцію Троянди Світу, яку тлумачив як метафілософію історії людства.
Доповідає керівник клубу, старший науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України кандидат філософських наук О.В. Кіхно.
Початок – о 19.00 год.
13 ГРУДНЯ
Семінар «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики».
Тема: «Глибокі нейромережі: огляд стану розробок».
Сучасні нейронні мережі – це потужний засіб вирішення задач спеціалізованого штучного інтелекту, що бере за зразок біологічні моделі. Наразі нейромережі мають вражаючі застосування в медицині, промисловості та повсякденному житті. Вибухове зростання обчислювальних потужностей комп’ютерів, яке спостерігалось останніми роками, і збільшення обсягів доступних даних для навчання дало змогу тренувати нейромережі для вирішення багатьох задач – таких, як, наприклад, розпізнавання образів із точністю, що перевищує людську. З’явилися також нові нейромережеві методи генерування синтетичних даних, зокрема зображення облич людини або голосових повідомлень, котрі неможливо відрізнити від реальних аналогів.
Доповідає науковий співробітник відділу нейротехнологій Інституту проблем математичних машин і систем НАН України кандидат технічних наук А.М. Чернодуб.
Початок – о 18.00 год.
15 ГРУДНЯ
Клуб «Всесвіт,простір,час».
Тема: «Кінофільми очима вчених» (фантастика з коментарями науковців – фізиків і біологів).
Сучасні науково-фантастичні фільми – це не лише набір запаморочливих спецефектів і неймовірні костюми героїв, а й ілюстрація останніх досягнень науки та технологій. Наскільки вдало екранні фантазії вписуються в реальні закони природи? Чи можна вчити фізику по кінофільмах? Як у них знаходять відображення наукові гіпотези? Чому режисерські припущення – не завжди кіноляп? І що робити, коли наслухався страшних прогнозів про майбутнє людства? На ці й інші цікаві запитання спробують відповісти запрошені експерти.
Вечір вестиме популяризатор науки, організатор одеського хакатона NASA Марія Яроцька.
Початок – о 18.30 год.
20 ГРУДНЯ
Рефлексивний семінар з активації власних психологічних ресурсів.
Тема: «Саморегуляція конфліктності в стосунках і командна робота».
Диференціюватимуться конфліктність і конфлікт. Різні типи конфлікту. Управління конфліктом та уникання конфлікту. Різні стосунки й способи владнання конфлікту. Маскування особистої конфліктності конфліктом. Ролі в команді. Групова динаміка. Позитивна роль конфлікту в команді. Міжперсональні стосунки та стратегії саморегуляції в конфліктній ситуації.
Доповідатиме керівник семінару доктор психологічних наук, член-кореспондент НАПН України Л.А. Найдьонова (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України).
Початок – о 18.00 год.
21 ГРУДНЯ
КЛУБ «НАУКОВА СПАДЩИНА».
З циклу «Видатні українці».
Вечір «Духовно-культурна спадщина І. Вишенського та П. Величковського. Від України до Афону».
Розповідає директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, головний редактор наукового альманаху «Афонська спадщина» С.В. Шумило.
Відеоперегляд документального фільму «1000 років на Афоні».
У рамках заходу присутні зможуть дізнатися про історичні та духовно-культурні зв’язки України й Афону, про спадщину видатних українських духовних і культурних діячів – Івана Вишенського та Паїсія Величковського (зокрема, на основі невідомих архівних джерел, виявлених дослідником С.В. Шумило в архівах Афону).
Вечір веде керівник клубу доктор фізико-математичних наук, професор В.А. Шендеровський.
Початок – о 18.30 год.
22 ГРУДНЯ
КЛУБ МОЛОДИХ УЧЕНИХ.
Міжнародна науково-практична конференція VI Міждисциплінарні гуманітарні читання.
Проведення в українській столиці міжнародної конференції, в роботі якої братимуть участь фахівці з п’яти країн, сприятиме пожвавленню обміну досвідом у сфері міждисциплінарних досліджень, розвитку українських студій.
Організаторами цього наукового заходу виступили Міністерство освіти і науки України, гуманітарні інститути Національної академії наук України та громадські організації.
Початок – о 09.30 год.
22 ГРУДНЯ
Семінар «Проблеми управління інформаційною безпекою».
Тема: «Напрями забезпечення безпеки програмних застосунків».
Аналізуватимуться результати досліджень за кожним із виокремлених напрямів. Визначатимуться актуальність, перспективи розвитку та значення кожного з них для забезпечення безпеки програмних застосунків.
Доповідатимуть: доцент кафедри Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» кандидат технічних наук Василь Васильович Цуркан; аспірант Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України Олексій Ігорович Міснік; аспірант Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України Михайло Васильович Антонішин. Розглядатимуться наукові напрями забезпечення безпеки програмних застосунків.
Початок – о 16.00 год.
28 ГРУДНЯ
Фонд В.М. Глушкова.
Семiнар «Проблеми розвитку розуму і взаємодії розумних систем та їх підсистем».
Тема: «Реальність суб’єкта: технологія розвитку».
Ефективна й надійна робота будь-якої технології не можлива, якщо вона побудована на сумнівному фундаменті. Якість обґрунтування методологічної основи, адекватності засобів і правильності розуміння мети набуває особливої ваги в технології управління розвитком, де навіть найменша похибка може призвести до катастрофічних наслідків.
Цілі доповіді:
– розкрити фундаментальну єдність основ суб’єктності, вибору, свободи, управління, розвитку, творчості;
– обґрунтувати моделі й інструментальні засоби постановки цілей розвитку та управління процесом їх досягнення.
Доповідає Ю.Л. Шередеко (Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України).
Початок – о16.00 год.