На початку березня 2018 року в інформаційній агенції УНІАН відбулася презентація чергового випуску журналу «Україна – Китай» та прес-конференція з цього приводу.
Обкладинка журналу «Україна – Китай» (№4, 2017 р.) |
Видання засновано Українською асоціацією китаєзнавців та ТОВ «Компанія «Ти і право»», а його випуск здійснюється за підтримки Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України і Посольства Китайської Народної Республіки в Україні. В журналі детально розкривається поточний стан розвитку українсько-китайських відносин.
Темою нового номеру журналу (№4, 2017 р.) стали головні події XIX Всекитайського з’їзду Комуністичної партії Китаю (КПК), який відбувся 18–24 жовтня 2017 року в Пекіні.
На світлинах вище: під час прес-конференції в інформаційній агенції УНІАН |
«Журнал має, насамперед, концепцію, пов’язану з висвітленням подій XIX з’їзду. Це головні ідеї, головні документи, аналітичні статті», – розповів про тематику номеру головний редактор журналу «Україна – Китай», завідувач відділу Далекого Сходу Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, президент Української асоціації китаєзнавців доктор філософських наук Віктор Кіктенко.
За його словами, XIX з’їзд КПК фактично сформував напрями розвитку Китаю та порушив важливі питання, які є актуальними для всього людства, з метою їхнього розгляду й обговорення. Разом з тим, цей з’їзд визначив курс розвитку українсько-китайських взаємин.
В. Кіктенко зауважив, що в останньому номері журналу висвітлюються результати третього засідання Комісії зі співробітництва між урядом України та урядом КНР, що стало важливою подією в розвитку двосторонніх відносин між країнами. Засідання відбулося 5 грудня 2017 року в Києві під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва та Віце-прем’єр-міністра Державної ради КНР Ма Кая.
Він додав, що на сторінках видання читачі зможуть знайти копії документів, підписаних за результатами засідання міжурядової комісії, включно з Планом дій Україна – Китайська Народна Республіка з реалізації ініціативи спільного будівництва «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху XXI століття», а також програму українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі.
Водночас, В. Кіктенко зазначив, що у новому випуску журналу висвітлюються маловідомі факти з життя видатних історичних постатей. Зокрема, за його словами, мова йде про поезію засновника та лідера Китайської комуністичної партії Мао Цзедуна.
Чжен Вей і В. Кіктенко |
У свою чергу, радник-посланник Посольства КНР в Україні Чжен Вей підкреслила, що четверте видання журналу має велике значення та цікавий зміст в контексті сучасного розвитку Китаю та китайсько-українських відносин. «Цей журнал поступово став платформою, де можна почерпнути та дізнатися про сучасний стан українсько-китайського співробітництва»,– сказала Чжен Вей. «Також це платформа, яка розвиває та зміцнює відносини між нашими країнами, навчає нові покоління китайців та українців», – додала дипломат.
Своїми думками щодо змісту видання також поділилися інші учасники прес-конференції – старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, радник правління Української асоціації китаєзнавців Андрій Гончарук, журналіст-міжнародник, член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль, доцент кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії, вчений секретар Української асоціації китаєзнавців Надія Кірносова.
На завершення прес-конференції головний редактор журналу «Україна – Китай» В. Кіктенко поінформував, що журнал виходить чотири рази на рік та безкоштовно розповсюджується в бібліотеках, університетах, органах державної влади, надходить у регіони, а також є доступним в онлайн-режимі на сайті Української асоціації китаєзнавців.
Відеозапис прес-конференції можна переглянути на сайті інформаційної агенції УНІАН за посиланням:
https://press.unian.ua/press/10026632-u-kiyevi-prezentovano-noviy-vipusk-zhurnalu-ukrajina-kitay-z-visvitlennyam-golovnih-podiy-xix-go-z-jizdu-komunistichnoji-partiji-kitayu-video.html
Електронну версію зазначеного випуску журналу «Україна-Китай» розміщено на сайті Української асоціації китаєзнавців: http://sinologist.com.ua/category/publication/journal/
За інформацією УНІАН та Української асоціації китаєзнавців
Фото: УНІАН