10–14 червня 2018 року в м. Ларнака (Кіпр) тривала 9-а міжнародна конференція «Груповий аналіз диференціальних рівнянь та інтегровні системи». Серію цих конференцій започаткували співробітники відділу математичної фізики Інституту математики НАН України і відділу математики та статистики Університету Кіпру.
Метою зібрань є залучення до обговорення спільних наукових проблем провідних спеціалістів із групового аналізу, теорії інтегровності й математичного моделювання. Перша така конференція відбулася у 2005 році у м. Нікосія (Кіпр) і виникла як результат тісної співпраці кіпрських та українських учених. Перші три зустрічі налічували до 20 учасників, наступні 5 – уже понад 50.
Учасниками цьогорічного заходу стали 60 науковців із 18 країн світу. Серед них такі провідні спеціалісти з групового аналізу й інтегровності, як Алан Форлі (Велика Британія), Анатолій Нікітін і Роман Попович (Україна), Пантеліс Даміану та Крістодулос Софоклеус (Кіпр), Роберт Мілсон (Канада), Люк Хейн (Бельгія), Робер Конте (Франція), Фані Петаліду (Греція), Януш і Катеріна Грабовські (Польща), Лібор Шнобл (Чехія) й багато інших.
Програма зібрання була надзвичайно насиченою, багато доповідей присвячувалися застосуванню групового аналізу та теорії інтегровності до дослідження різноманітних моделей фізичних процесів, а також новим результатам щодо розвитку теоретичних засад групового аналізу.
Крім основної тематики конференції, було представлено й доповіді з дотичних галузей, а саме – зі спеціальних функцій, некомутативної геометрії, різноманітних застосувань алгебр Лі у спеціальній теорії відносності, фізики високих енергій, кристалографії. До речі, тематика конференції постійно розширюється.
Однак програмою заходу було передбачено не тільки наукову, а й культурно-освітню частину – учасники змогли насолодитися краєвидами «острова Афродіти», як іноді називають Кіпр, зокрема відвідали об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО – Хирокитію, неолітичне поселення, що існувало в VII–IV тис. до н. е.
Ювілейну – 10-у – конференцію планується провести в червні 2020 року.
Більше інформації про цей захід шукайте за посиланням: http://www.mas.ucy.ac.cy/~symmetry/.
За інформацією Інституту математики НАН України