10 жовтня 2018 року відбудеться черговий захід у межах спільного семінару Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України й Інституту проблем математичних машин та систем (ІПММС) НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики» («Informational society:progress and challenges»).
Тема: «Вступ у фізіологічну кібернетику».
Доповідач – завідувач відділу проблем моделювання та надійності людино-машинних систем Інституту програмних систем НАН України доктор біологічних наук Рафік Григорян.
Мета фізіології – пізнати механізми здоров’я та зв’язок порушень у них із появою захворювань людини. Основний метод фізіології – експерименти на тваринах. Успіхи фізіології незаперечні, коли йдеться про ізольовані органи або їхні прості анатомічні системи. Але експериментальний метод не дає змогу відстежувати занадто багато життєвих змінних, тому у фізіологів і медиків ще немає загальної теорії функціонування організму.
Близько 75 років тому з’явилася альтернатива – фізіологічна кібернетика. Вона базується на кібернетичному моделюванні складних систем організму і їх дослідженні за допомогою комп’ютерних імітаційних експериментів. На цьому шляху є очевидні успіхи, але було також виявлено нові проблеми. Мова в доповіді піде про те, як будуються кібернетичні моделі, коли вони є корисними, які проблеми (в тому числі і біологічні) вирішуються на сучасному етапі розвитку фізіологічної кібернетики.
Початок семінару – о 18.00 год.
за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а
(Київський будинок вчених НАН України).
Facebook-сторінка події
Керівник семінару – старший науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем Інституту проблем математичних машин та систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.