20–21 вересня 2018 року в Мінську (Республіка Білорусь) на базі Національної академії наук Білорусі відбулись ювілейні заходи з нагоди 25-річчя Міжнародної асоціації академій наук (МААН), у яких взяла участь делегація Національної академії наук України на чолі з першим віце-президентом НАН України академіком НАН України А.Г. Наумовцем.
Програмою урочистостей передбачалося проведення пленарного засідання Міжнародного конгресу з інтелектуальної економіки, низки міжнародних науково-практичних конференцій і власне ювілейного засідання Ради МААН.
Перший віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець виступив із доповідями: під час пленарного засідання Міжнародного конгресу – з теми «Досвід і проблеми інноваційного розвитку академічної науки» – та на засіданні Ради МААН, розповівши про внесок НАН України у створення й розвиток МААН.
До роботи ювілейної сесії Ради МААН долучилися делегації 10 академій наук і чотирьох організацій – асоційованих членів МААН. Делегації академій наук Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії та Таджикистану очолювали президенти цих академій наук.
Голова Президії НАН Білорусі, керівник МААН академік НАН Білорусі В.Г. Гусаков доповів про роботу НАН Білорусі як базової академії наук МААН, якою вона стала з 2017 року. Керівники делегацій обговорили також питання співпраці у сфері фундаментальної науки, перспективні напрями й механізми функціонування МААН у коротко- та середньостроковій перспективі, реалізації спільних проектів.
На засіданні було ухвалено низку постанов Ради МААН щодо положення про Асоціацію, роботи наукових рад при МААН, молодіжної політики МААН, підготовки чергового бюлетеня Асоціації, офіційного сайту МААН та інших питань.
На засіданні Ради МААН окрема увага приділялася розширенню складу учасників Асоціації. До складу МААН у статусі повноправного члена було прийнято Китайську академію наук та Чорногорську академію наук і мистецтв, а у статусі асоційованого члена – Академію наук провінції Цзянси Китайської Народної Республіки.
За пропозицією низки учасників ювілейної сесії Ради МААН було ухвалено рішення про заснування премії МААН імені академіка Б.Є. Патона, який очолював Асоціацію впродовж 23 років. Організаційно-технічній раді МААН доручено розробити проект положення про цю премію та представити її на розгляд членів Ради МААН.
Крім того, 21 вересня 2018 року відбулося засідання Наукової ради з охорони інтелектуальної власності та передачі технологій при МААН (голова цієї ради – академік НАН Білорусі П.О. Вітязь). У заході взяли участь перший віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець, головний учений секретар НАН України академік НАН України В.Л. Богданов, директор Центру інтелектуальної власності і передачі технологій НАН України кандидат юридичних наук Ю.М. Капіца та завідувач відділу Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України кандидат технічних наук О.О. Грачев.
За інформацією СКНД НОВ Президії НАН України