9–10 жовтня 2018 року в Києві відбулася 14-а Міжнародна науково-практична конференція «Вугільна теплоенергетика: шляхи реконструкції та розвитку». Захід присвячувався 100-річчю Національної академії наук України.
Конференцію організували Національна академія наук України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Інститут вугільних енерготехнологій НАН України (відповідальний організатор), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро), ПрАТ «ТЕХЕНЕРГО» (м. Львів), Громадська рада при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.
Понад 80 учасників із України, Польщі, Литви й інших країн – представники 32 науково-дослідних інститутів, проектно-конструкторських і налагоджувальних організацій, енергогенерувальних компаній, фірм, що виготовляють сучасне енергетичне обладнання, викладачі та аспіранти закладів вищої освіти – розповіли про свій досвід у галузі енергетики, поділилися знаннями й ідеями щодо оновлення теплової енергетики України.
|
|
Протягом двох робочих днів було заслухано та обговорено понад 40 доповідей, присвячених прикладним і фундаментальним проблемам теплової та відновлювальної енергетики України. Розглянуто напрями модернізації та реконструкції сучасних ТЕС і ТЕЦ, шляхи зменшення негативного впливу енергетики на довкілля та стан виконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, наукові основи й технології заміщення антрациту на теплових електростанціях, сучасні технології спалювання і газифікації альтернативних палив, у тому числі на основі циркулюючого киплячого шару, й багато інших актуальних питань функціонування та розвитку вітчизняної енергетичної галузі України.
За результатами конференції видано збірку наукових праць.
Захід відбувся на високому науковому рівні. Його учасники відзначили важливість зустрічей науковців із практиками для налагодження подальшої продуктивної співпраці, а також висловили сподівання, що така традиція буде підтримуватися і чергова зустріч відбудеться наступного року.
За інформацією ІВЕ НАН України