18 грудня 2018 року у Великому конференц-залі НАН України відбулася звітна конференція з виконання Цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України з проблем сталого розвитку, раціонального природокористування та збереження навколишнього середовища у 2018 році.
Учасників заходу привітав координатор Програми, віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній. Керівник програми – заступник академіка-секретаря Відділення загальної біології НАН України, директор Інституту еволюційної екології НАН України академік В.Г. Радченко охарактеризував хід виконання Програми у поточному році, основні здобутки та проблеми в її реалізації. Відзначалася важливість того, що Програма дає можливість розвивати дослідження з таких актуальних напрямів, як сталий розвиток країни, раціональне використання природно-ресурсного потенціалу і збереження навколишнього середовища.
На засіданні було заслухано звіти за науковими проектами з трьох напрямів Програми:
1) розроблення наукових підходів та сучасних технологій із підвищення енергоефективності, енергозбереження й використання відновлюваних джерел енергії для досягнення енергонезалежності України;
2) наукові основи раціонального використання природно-ресурсного потенціалу і проблеми поводження з відходами;
3) наукові дослідження проблем збереження та відтворення біотичного й ландшафтного різноманіття в умовах глобальних змін навколишнього середовища.
У роботі звітної конференції взяли участь майже 50 керівників та виконавців 28 проектів Програми із 20 установ 6 відділень Академії. Було заслухано й обговорено доповіді за проектами, що виконувалися в рамках програми за базовим фінансуванням, та за 4 проектами за бюджетною програмою КПКВК 6541230 «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень на 2018 рік».
За результатами роботи конференції прийнято рішення в цілому схвалити результати виконання програми та визнати реалізацію програми у 2018 році успішною. Отримані результати буде детально проаналізовано, враховано всі позитивні й негативні моменти та зроблено відповідні висновки, що в подальшому сприятиме підвищенню якості виконання досліджень і не призведе до розпорошення виділених коштів.
За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України