4–5 лютого 2019 року в Інституті географії НАН України у рамках Програми консультативної допомоги в галузі охорони навколишнього середовища у країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу і Центральної Азії, а також в інших країнах, що межують із ЄС, відбувся міжнародний науково-практичний семінар, присвячений проблемі інтеграції екологічних вимог у систему територіального планування.
Учасниками семінару з українського боку стали науковці Інституту географії НАН України, фахівці у сфері планування розвитку територій – співробітники «Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя, ТОВ «УКРНПІЦИВІЛЬБУД» тощо.
З німецького боку участь у семінарі взяли фахівці Берлінського технічного університету – професор Ш. Хайланд і А. Май, а також професор К. Якобі (Бюро територіального та екологічного планування «JRU JACOBY RAUM- UNDUMWELTPLANUNG»).
Основну увагу в обговоренні було приділено питанням планування на місцевому рівні. У доповідях представлено німецький досвід щодо правових механізмів і методичних підходів до інтеграції ландшафтних та територіальних планів, проведення стратегічної екологічної оцінки. Розглядалися також методичні проблеми впровадження екологічно-орієнтованого планування й екологічної оцінки в Україні, приклади планів, розроблених для створених об’єднаних територіальних громад.
|
У підсумках наукового заходу відзначено важливість внесення змін і доповнень до українського законодавства, посилення методичного забезпечення планувальних робіт відповідно з найкращими європейськими практиками, підготовки фахівців у сфері ландшафтного планування. Заплановано також апробацію методичних підходів до інтеграції екологічних вимог у територіальні плани місцевого рівня у Степанецькій об’єднаній територіальній громаді (Черкаська область), що сприятиме встановленню балансу між економічним зростанням і забезпеченням невиснажливого використання екосистем, а також досягненню цілей сталого розвитку громади.
За інформацією Інституту географії НАН України