Нещодавно у вітчизняному інформаційному просторі з’явилися некоректні висловлювання деяких співробітників Національної академії наук України, які виступили із суб’єктивною оцінкою та критичними зауваженнями щодо характеру процесів удосконалення науково-освітньої діяльності, які зараз тривають у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. З огляду на зазначене підкреслюємо, що це особиста думка вказаних співробітників, яка не відображає позиції Академії загалом і її Президії зокрема.
Поза всіляким сумнівом, Київський національний університет імені Тараса Шевченка від часу свого заснування був і залишається провідним вітчизняним закладом вищої освіти, кузнею висококваліфікованих кадрів. Він регулярно входить до переліку найкращих університетів світу за міжнародними освітніми рейтингами. Високий професійний рівень його викладачів підтверджується численними державними преміями, нагородами і відзнаками, міжнародними грантами, публікаціями в рейтингових наукових журналах.
Природно, що Національна академія наук України і Київський національний університет імені Тараса Шевченка мають довгу історію плідної співпраці. Нагадаємо, що професори Університету Святого Володимира стояли біля витоків Української академії наук (ідею створити провідну наукову організацію нашої держави в тому вигляді, в якому вона існує й донині, запропонували саме професори Університету Микола Василенко та Володимир Вернадський – обидва в подальшому президенти Академії), складали більшість її перших співробітників і керівників. І навпаки, чимало вчених Національної академії наук України працювали і нині працюють викладачами Університету.
Наразі Національна академія наук України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка мають 17 спільних кафедр, 200 науковців Академії викладають на його різних факультетах, а близько 1000 студентів і аспірантів Університету щорічно проходять практику в академічних інститутах. Національна академія наук України висловлює глибоку вдячність Київському національному університету імені Тараса Шевченка й особисто його ректорові академіку Леоніду Васильовичу Губерському за суттєву підтримку багатьох академічних починань, зокрема за активну участь у налагодженні діяльності Київського академічного університету НАН України та МОН України, завдяки якій Академія сподівається збільшити поповнення своїх лав талановитою науковою молоддю.
З кінця 1980-х років успішно функціонує Відділення цільової підготовки Київського національного університету імені Тараса Шевченка при НАН України, котре щорічно спільно з основними кафедрами Університету готує висококваліфікованих фахівців із пріоритетних напрямів науки й техніки, які приходять на роботу та вступають до аспірантури Академії. З метою подальшого розширення наукового співробітництва Національної академії наук України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ширшого залучення найталановитіших студентів старших курсів до наукової діяльності проводиться конкурс проектів науково-дослідних робіт спільних колективів науковців Академії та Університету.
Національна академія наук України глибоко переконана, що викладачі та науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка мають достатній досвід і професійну компетентність для ефективної організації навчального процесу й наукової діяльності в стінах Університету – так, щоб це пішло на користь розвитку як Університету, так і всієї освітньої галузі. Маємо також надію, що і вступники звернуть увагу на ці процеси та впевняться у відкритості Київського національного університету імені Тараса Шевченка до оновлення власних освітніх і технічних можливостей та, з огляду на це, пов’яжуть своє життя з передовим вітчизняним закладом вищої освіти та наукою загалом.
Можна зі впевненістю стверджувати, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка як лідер вітчизняної освіти й науки є взірцем для модернізації інших закладів вищої освіти.
Прес-служба НАН України