Під час презентації Олексій Кресін розповів про роботу над книгою і відповів на ключове запитання, щодо якого немає єдності серед українських та зарубіжних правознавців: компаративістика — це наука чи метод досліджень? З огляду на її інституалізацію та інші чинники — окрема наука, зазначає він, проте вказує, що порівняльно-правові дослідження можуть і мають розвиватися також у межах інших наук.
«Звернення до джерел і самоаналіз юридичної науки залишаються дуже важливими, — переконує Олексій Кресін. — Адже саме порівняльно-правові дослідження розкривають ідентичність і своєрідність будь-якої національної правової системи і відкривають її до діалогу з іншими з метою переосмислення чужого досвіду і самовдосконалення».
Директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України академік Юрій Шемшученко нагадав, що порівняльно-правові дослідження було започатковано в Інституті з моменту його створення 1949 року. Така структура з’явилася з ініціативи відомого українського вченого — фахівця з міжнародного права, судді Міжнародного Суду ООН академіка Володимира Корецького. «Корецький вважав, що саме розвиток порівняльних досліджень є важливим напрямом його діяльності», — зазначив Юрій Шемшученко. У 1961 році в Інституті було утворено науково-галузеву групу з державного права зарубіжних країн, а в 1965-му — відділ проблем міжнародно-правової діяльності УРСР і порівняльного державознавства. Цими днями Інститут відсвяткував своє 70-річчя.
Монографію Олексія Кресіна з порівняльного правознавства видано в Лондоні з ініціативи та за безпосередньої участі іноземного члена НАН України професора Уїльяма Батлера (США). Власне, саме він був редактором і перекладачем англомовної версії.
Докладніша інформація – за посиланням:
http://www.golos.com.ua/article/317163
За інформацією газети Верховної Ради України «Голос України»