Напрацювання співробітників наукових установ НАН України є традиційно об’єктом інтересу науковців Заходу і Сходу. Так, 23 травня 2019 року в Інституті географії НАН України відбулася зустріч з науковцями Шаньдунського науково-технічного університету (ШНТУ), КНР.
|
Китайський університет представляли директор Інституту геодезії і картографії ШНТУ Ян Фаньлінь, директор Інституту океанічної інженерії ШНТУ Лу Сюшань і помічник директора Інституту гірничої справи і техніки безпеки ШНТУ Чень Шаоцзе. Від української сторони участь у зустрічі взяли Учасниками зустрічі з українського боку були: почесний директор, радник при дирекції Інституту географії НАН України академік Леонід Руденко, виконувач обов’язків ученого секретаря Інституту кандидат географічних наук Віктор Чехній, старший науковий співробітник відділу картографії Алла Бочковська, провідний науковий співробітник відділу картографії кандидат географічних наук Катерина Поливач, старший науковий співробітник відділу картографії кандидат фізико-математичних наук Віктор Чабанюк.
ШНТУ, заснований 1951 року, є багатопрофільним університетом, який здійснює комплексну підготовку в галузі інженерних наук, управління, гуманітарних наук, права, економіки й освіти. В 16-ти академічних коледжах і 9-ти відділеннях у складі університету освіту здобувають близько 40 тис. студентів.
Під час зустрічі в Інституті географії НАН України значну увагу було приділено сучасній ролі природничо-географічних, суспільно-географічних і картографічних досліджень у життєдіяльності суспільства. Зокрема, підкреслювалася важливість використання потенціалу сучасних ГІС-технологій для забезпечення високого рівня таких досліджень.
Учені Інституту географії НАН України презентували зарубіжним гостям роботи своєї наукової установи, наголошуючи на інтегративних, комплексних дослідженнях, у яких беруть участь фахівці з різних галузей знань. Яскравим прикладом таких робіт, що виконувалися спільно з фахівцями багатьох академічних наукових установ на основі ухваленої спеціальної державної програми робіт, є Національний атлас України. Саме його (в паперовому й електронному варіантах) учені Інституту географії НАН України презентували спеціалістам із Китаю. Крім того, було представлено конкретні розробки, що стосуються веб-картографування гострих проблем сучасності.
Китайські науковці особливу увагу приділили доцільності співпраці між науковими установами двох країн не тільки для вирішення важливих наукових завдань, а й з метою обміну аспірантами, докторантами та студентами, публікування дослідницьких напрацювань як у Китаї, так і в Україні.
За інформацією Інституту географії НАН України